Adalet Bakanlığı İnfaz Koruma Memuru Personel Alım İlanı Yayımlandı! Kaç Kişilik Alım Olacak, Başvurular Nasıl Yapılacak?

Adalet Bakanlığı tarafından bugün personel alımı ilanları Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu ilanlara göre infaz koruma memuru, büro personeli, hemşire, sağlık teknikeri, teknisyen, destek personelleri olmak üzere Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'ne toplam 5.358 personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Adalet Bakanlığı İnfaz Koruma Memuru Personel Alım İlanı Yayımlandı!  Kaç Kişilik Alım Olacak, Başvurular Nasıl Yapılacak?

Adalet Bakanlığı'nın personel alım ilanları bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak kamuoyuna duyuruldu. Yayımlanan ilanlara göre Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 5.358 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Adalet Bakanlığı Ceza Ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmeye göre personel alımlarında Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar, Hakimler ve Savcılar Kanununun 114. maddesi, Adalet Bakanlığı memur Sınav, Arama ve Nakil Yönetmeliği ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun esasları uygulanacak.

HANGİ KADROLARDA KAÇ ALIM YAPILACAK?

Adalet Bakanlığı tarafından verilen bilgilere göre Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nde görevlendirilmek üzere 4.918 infaz koruma memuru, 19 büro personeli, 51 hemşire, 20 sağlık teknikeri, 157 teknisyen, 156 şoför, 33 aşçı, 4 koloriferci olmak üzere toplamda 5.358 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

KPSS ŞARTI İLE SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

Adalet komisyonları tarafından yapılacak uygulamalı veya sözlü sınavlara katılmak için başvuracak adaylardan mezuniyet şartına göre KPSS puanı talep edilecek. Buna göre adaylardan 2020 yılında yapılmış olan KPSS'ye girmiş olmaları istenecek. Bu doğrultuda lisans mezunlarından KPSSP3, ön lisans mezunlarından KPSSP93, ortaöğretim mezunlarından KPSSSP94 puan türlerinden 70 puan ve üzerinde puan almış olmaları talep edilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-18 yaşını tamamlamış olmak

-İlan edilen kadrolar için eğitim şartlarını yerine getiriyor olmak

-Kamu haklarından mahrum bulunmamak

-Türk Ceza Kanunu'nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa dahi; kasten işlenmiş bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süreli hapis cezası almamış olmak

-Affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işletişine karşı suçlar, zimmet, rüşvet, irtikap, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama ve kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak

-Askerlik ile ilişiği bulunmamak

-Görevini devamlı olarak yapmasına engel teşkil edecek fiziki veya ruhsal bir rahatsızlığı olmamak

-Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak

BAŞVURULAR NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

Adalet Bakanlığı 5.358 sözleşmeli personel alımı başvuruları 23 Şubat 2021 ile 12 Mart 2021 tarihleri arasında yapılabilecek. Adaylar başvuru işlemlerini e-Devlet üzerinden TC Kimlik numaralarını ve e-Devlet şifrelerini girerek gerçekleştirebilecekler. Başvuru işlemleri e-Devlet sisteminde bulunan Adalet Bakanlığı İş Başvurusu ekranından yapılabilecek. Şahsen veya posta yolu ile başvuru yapmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek. Adaylar başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvuru işleminin tamamlanıp tamamlanmadığına dair kontrolde bulunabilecekler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@