Adalet Bakanlığı 814 İcra Katibi Personel Alım İlanı Yayımlandı! Kimler Başvuru Yapabilecek, İşe Alımlarda Hangi Kurallar Uygulanacak?

Adalet Bakanlığı tarafından bugün personel alımı ilanları Resmi Gazete'de yayımlandı. İcra İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde 814 sözleşmeli icra katibi alımı yapılacağı açıklandı. Sözleşmeli icra katibi başvuru şartları nelerdir?

Adalet Bakanlığı 814 İcra Katibi Personel Alım İlanı Yayımlandı! Kimler Başvuru Yapabilecek, İşe Alımlarda Hangi Kurallar Uygulanacak?

Adalet Bakanlığı'nın personel alım ilanlarını bekleyen vatandaşlara umdukları müjde bugün verildi. Adalet Bakanlığı tarafından personel alımlarına yönelik ilanlar ardı ardına Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu ilanlardan birisi de İcra İşleri Dairesi Başkanlığı'na yapılacak olan personel alımlarına ilişkin oldu.

Adalet Bakanlığı İcra İşleri Dairesi Başkanlığından verilen bilgilere göre Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun esasları personel alımlarında kriter olarak uygulanacak. Bu kapsamda 814 adet sözleşmeli icra katibinin işe alımı gerçekleştirilecek.

Sözleşmeli icra katibi olmak isteyen adaylardan KPSS şartı talep edilecek. Yapılacak olan uygulamalı veya sözlü sınava girmek isteyen adaylardan 2020 yılında yapılan KPSS sınavlarından lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunlarından KPSSP93, prtaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türlerinden 70 ve üzerinde puan almış olmaları istenecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşını doldurmamış olmak

-Kamu haklarından mahrum bulunmamak

-Türk Ceza Kanunu'nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa dahi; kasten işlenmiş bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süreli hapis cezası almamış olmak

-Affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işletişine karşı suçlar, zimmet, rüşvet, irtikap, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama ve kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak

-Askerlik ile ilişiği bulunmamak

-Görevini devamlı olarak yapmasına engel teşkil edecek fiziki veya ruhsal bir rahatsızlığı olmamak

-Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak

-En az lise ve dengi okul mezunu olup örgün öğretim yoluyla daktilo veya bilgisayar dersini başarıyla tamamlanığı bekgelemek ya da başvuru tarihinde resmi kurumlarca düzenlenen kurslardan daktilo veya bilgisayar sertifikası sahibi olmak

BAŞVURULAR NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

Sözleşmeli 814 icra katibi personel alımı başvuruları 23 Şubat 2021 ile 12 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Adaylar başvuru işlemlerini e-Devlet üzerinden TC Kimlik numaralarını ve e-Devlet şifrelerini girerek yapabilecekler. Başvuru işlemleri e-Devlet sisteminde bulunan Adalet Bakanlığı İş Başvurusu ekranından yürütülebilecek. Şahsen veya posta yolu ile başvuru yapmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@