99 Kişilik Sözleşmeli Personel Alım İlanı! 50 KPSS Olanlar Başvuru Yapabilecek

Dicle Üniversitesi Rektörlüğü 99 sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını bildirdi. Üniversite hastanesinde görevlendirilecek olan personeller başvurularını 50 KPSS puanıyla yapabilecekler. Alımlar ve diğer şartlar için üniversite kapsamlı bir duyuru yayımladı. İşte o duyurunun detayları.

99 Kişilik Sözleşmeli Personel Alım İlanı! 50 KPSS Olanlar Başvuru Yapabilecek

Sözleşmeli personel alımı için Dicle Üniversitesi Rektörlüğü'nden yeni ilan geldi. Resmi Gazete üzerinden duyurulan sözleşmeli personel alım ilanı ile Dicle Üniversitesine sağlık personelleri alımı yapacağı duyuruldu. Üniversite hastanesinde çalışmak isteyecekler için yayımlanan alım ilanında çok sayıda kadroda alım olacağı ilana şartları sağlayanların başvuru yapacağı bildirildi. 

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Kamuya yapılacak sözleşmeli personel alım ilanında yer alan kadroların tamamı sağlık alanında görevlendirmek üzere duyuruldu. 

İlanda 50 KPSS puanıyla başvuru yapılacak açık kadroların dışında KPSS puanı şartı olmadan, KPSS'siz şekilde başvuruda bulunulabilecek pozisyonlarda yer alıyor. İlana göre adayların KPSS'li KPSS'siz hastane bünyesinde çalışmak için başvuru yapabileceği kadrolar şunlar;

Lise mezunu hemşire, lisans mezunu hemşire, diyetisyen, laborant, ebe, röntgen teknisyeni, eczacı, sağlık teknikeri ve diğer sağlık personeli. 

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR

Sözleşmeli sağlık personeli alım ilanı yayımlayan Dicle Üniversitesi, başvuru kılavuzunda adaylardan aranacak şartları da yayımladı. Buna göre ilan için başvuru niyetinde olan tüm adayların ilk koşul olarak -657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları isteniyor. Başvurular 2020 KPSS puanına göre yapılacak. Sınava giren adaylar 50 KPSS puanıyla başvuru yapacaklar ancak sözlü sınava KPSS puanı daha yüksek puana sahip adaylar başvuru yapabilecek. 

Başvuru şartları arasında ayrıca; 

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. Erkekler için; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması, şartları da var. 

Eczacı kadrosu için KPSS puan şartı aranmazken bu kadro için uygulanacak özel durum lisans mezuniyet notu derecesine göre belirlenecektir. Notların eşitliği halinde adaylar arasından diploma tarihi itibariyle önce mezun olana, bunun da eşit olması halinde yaşı büyük olana öncelik verilecektir, olarak açıklandı. 

BAŞVURU TARİHLERİ

Dicle Üniversitesi sözleşmeli sağlık personeli alımı için ilanı 9 Haziran tarihinde yayımladı. Başvuruların ilanın duyurulmasının ardından 10 gün içinde alınacağını açıklayan Dicle Üniversitesi adayların başvurularını üniversitenin web sitesinden online yapacaklarını ilan etti. 

Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@