8 Bin 121 Spor Bakanlığı İşçi ve Memur Alımı Muhtemel Kadrolar, Olası İlan Tarihi

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na 8 bin 121 personel alımı yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilan edilen kadro sayısı hem memur pozisyonları hem işçi pozisyonları için geçerli olacak. Peki alımlar hangi kadrolarda olacak? Son değerlendirmeler.

8 Bin 121 Spor Bakanlığı İşçi ve Memur Alımı Muhtemel Kadrolar, Olası İlan Tarihi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde kabine toplantısında yapmış olduğu konuşmasında yeni bir personel alım müjdesi vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki dönemleri işaret ederek Gençlik ve Spor Bakanlığj bünyesinde 8121 personel alımı yapılacağını ilan etmişti. 

PERSONEL ALIM MÜJDESİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN GELMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Spor Bakanlığı bünyesinde yapılacak olan personel alımlarına dair konuşmasında; istihdamın işçi ve sözleşmeli kamu personeli statüsünde olacağını duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında "Kamunun ve belediyelerin yürüttüğü projeler için genç istihdamını zorunlu kılıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımız sözleşmeli ve işçi kadrosunda bu yıl toplam 8 bin 121 kişiyi istihdam edecektir. Şehit yakınları ve gazilerimizin istihdamını 333 atamayla toplamda 45 binin üzerine çıkardık" ifadelerine yer vermişti.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının hemen ardından da bir açıklama Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'ndan geldi. 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu Twitter'dan yaptığı paylaşımında "Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan:  Gençlik ve Spor Bakanlığımız sözleşmeli ve işçi kadrosunda bu yıl toplam 8 bin 121 kişiyi istihdam edecektir." cümlelerini kullandı. 

ALIMLAR HANGİ KADROLARA OLACAK?

Spor Bakanlığı personel alımlarına dair merak edilen husus ise alımların hangi işçi ve hangi memur kadrolarına olacağı. Spor Bakanlığı'ndan personel alımlarına ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmedi ancak bazı kadrolar için tahminler yapılmaya başlandı. 

Muhtemel İşçi Kadroları: Gençlik Lideri, Şoför Temizlik Görevlisi, Cankurtaran, Güvenlik Görevlisi, Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Garson, Resepsiyon Görevlisi.

Muhtemek Memur Kadroları: Antrenör Spor Uzmanı Spor Eğitim Uzmanı, Spor Psikoloğu, Spor Fizyoterapisti, Spor Beslenmecisi, Spor Masörü, Yurt Yönetim Memuru. 

İlan Yayımlandığı Anda Haberdar Olmak için; Uygulamamızı İndirin

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huewai Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANIR?

Spor Bakanlığı'nın personel alım ilanını tam kapanma sürecinin tamamlanması, normalleşme adımlarının atılması ile duyurması bekleniyor. Öne çıkan tarih ise Haziran ayı ortası olarak değerlendiriliyor. 

Yorumlar (1)
H.zonguldak 6 gün önce
InşaAllah yaş sınırı olmaz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@