70 KPSS Puanıyla 11 Memur Alınacak! Türk Akreditasyon Kurumu İlanı

Türk Akreditasyon Kurumu personel alımı yapacağını ilan etti. Uzman Yardımcılığı kadrosuna yapılacak personel alımlarına başvurular KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak. Adaylar için belirleyici koşullar öğrenim şartı ve mesleki koşullar olacak.

70 KPSS Puanıyla 11 Memur Alınacak! Türk Akreditasyon Kurumu İlanı

Gün içerisinde yayımlanan memur alım ilanında toplam 11 personel istihdam edileceği bildirildi. 

Türk Akreditasyon Kurumu tarafından yapılacak memur alımları iki kadrodan olacak. Uzman Yardımcısı kadrosu için farklı alanlarda 10 personel istihdam edecek olan kurum Hukuk Müşavirliği kadrosu için ise 1 personel istihdam edecek. 

11 PERSONEL ALIM İLANI YAYIMLANDI

İlana göre kurum bünyesinde çalışmak isteyen adayların sağlamaları gereken ilk koşul KPSS puan şartı. 

Tüm kadrolar için geçerli olan KPSS puan şartında, adayların KPSS'den en az 70 puan almış olmaları isteniyor. Bunun dışında uzman yardımcılığı kadrosu için adayların sağlamaları gereken diğer koşul öğrenim şartı. Uzman yardımcısı kadrosunda çok sayıda bölümden bir personel alınacak. 

Öğrenim Şartı:

Akreditasyon Uzman Yardımcısı kadrosu için adayların; Halkla İlişkiler ve Reklamcılık veya Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Uluslararası İlişkiler veya Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Gıda Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Tekstil Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Çevre Mühendisliği bölümlerinden mezun olması gerekiyor. 

Hukuk Müşaviri kadrosu için adayların "Hukuk Lisans Programından Mezun Olmak" şartını sağlamaları gerekiyor. 

KURUM TARAFINDAN İLAN EDİLEN ORTAK KOŞULLAR

Yukarıda yer alan öğrenim ve KPSS şartını sağlayan adayların başvurularının kabul edilebilmesi için aşağıda yer alan başvuru şartlarını da sağlamaları isteniyor. Bu şartlar her kadro için ortak olup tüm başvuran adaylarda aranacak. 

"14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A maddesinde sayılan genel şartları taşımak, Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak"

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlan için başvuru işlemleri 16 Haziran tarihinde başlayacak. Son başvuru 30 Haziran olarak duyuruldu. İlana başvuruda bulunacak adaylar tüm işlemleri online yapacaklar. Başvuru kılavuzunda yer alan internet adresi üzerinden başvuru formu dolduracak adaylar, daha sonra kurumun talep ettiği evrakları sisteme yükleyecekler. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@