7 Farklı Kurum 5200 Kamu Personeli Alımı Yapıyor! Şubat 2021 Memur Alımı Başvuruları Başlıyor!

Kamu kurumlarına personel alımlarına devam ediliyor. 8 Şubat 2021 pazartesi gününden itibaren 7 kamu kurumu personel alımı için başvuruları kabul etmeye başlayacak.

7 Farklı Kurum 5200 Kamu Personeli Alımı Yapıyor! Şubat 2021 Memur Alımı Başvuruları Başlıyor!

Türkiye'de kamu personeli almak isteyen vatandaşlar kamu kurum ve kuruluşlarının personel alım ilanlarını yakından takip etmeye devam ediyorlar. 7 kamu kurumu personel alımı için başvuru kabul etmeye başlıyor.

Kamu kurumlarına toplam 5200 personel alımı için başvuru işlemlerine 8 Şubat 2021'de başlanıyor. Farklı illerde çalıştırılmak üzere yapılacak olan personel alımlarında en az lise mezunu olma şartı aranıyor. İlanlara göre değişmekle beraber KPSS puan şartı aranmadan da yapılacak olan personel alımlarına ve memur alımlarına yoğun bir ilgi gösterilmesi bekleniyor.

Hangi kamu kurumunun ne kadar personel alacağına dair büyük bir merak yaşanıyor. İşte alım yapacak kamu kurumları ve diğer detaylar hakkında geniş bilgiler...

ADALET BAKANLIĞI 5 BİN UZLAŞTIRMACI ALIMI!

Adalet Bakanlığı 2021 uzlaştırmacı alımı için 5 Bin kontenjan ayrıldığını duyurdu. Sınav ile yapılacak olan uzlaştırmacı alımları için 9 Mayıs 2021'de sınav yapılacak. Bu sınav için başvurular 8 Şubat ile 18 Şubat gerçekleştirilecek. Sınavda en yüksek puan alan 5 Bin kişi uzlaştırmacı olarak görev yapabilecekler.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI!

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına göre 25 kamu personeli alınacağı bildirildi. KPSS puan şartı ile gerçekleştirilecek olan bu alımlar için başvurular 8 Şubat Pazartesi gününden itibaren yapılabilecek.

DHMİ PERSONEL ALIMI 2021 ŞUBAT!

Devlet hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü 10 ayrı şehirde personel alımı yapacağını duyurdu. Asistan Hava Trafik Kontrolörü alımı yapacak olan DHMİ bu işe alımlarda KPSS puanını esas alacak. Ayrıca diğer şartların da yerine getirilmiş olmasına dikkat edilecek. Ağrı, Bingöl, Elazığ, Çanakkale, Hakkari, Iğdır, Muş, Siirt, Şınak ve Van'da personel alımı gerçekleştirilecek.

ŞUBAT 2021 BELEDİYE PERSONLE ALIMLARI

Şubat ayı içerisinde 4 belediye depersonel alımı yapacağını duyurdu. Zabıta memuru ve memur kadrolarındaki alımlar için belediyelerin şartları belediyeden belediyeye değişiyor. İstanbul Büyükçekmece Belediyesi Şubat ayı içerisinde zabıta memuru alımı yapacak. Van Büyükşehir Belediyesi ise memur alımı yapacağını duyurdu. Şırnak Belediyesi de hem zabıta memuru hem de düz memur alacağını ilan etti. Bahçelievler Belediyesi de memur alımı yapılacak belediyeler arasında bulunuyor.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@