7 Devlet Kurumuna 1401 Kamu Personeli Alınacak! Kamu Çalışma Hayali Kuranlar

Kamu kurumlarına, belediye başkanlıklarına ve bakanlıklara memur alımları devam ediyor. 23 Mayıs 1 Haziran tarihleri arasında başvuru yapabileceğiniz devlet memuru duyurularında 1401 kişilik ilan yer alıyor.

7 Devlet Kurumuna 1401 Kamu Personeli Alınacak! Kamu Çalışma Hayali Kuranlar

Memur olma hayali içerisinde olanlar için 1401 ilan bulunuyor. Toplam 7 kamu kurumu tarafından yayımlanan memur alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar için liste halinde duyuruları ele aldık. Devlet memuru alımı yapacak olan kurumlar, hangi kurumun ne kadar personel alımı yapacağı ve alımların hangi şartlarla olacağı haberimizde. 

İşte 23 Mayıs ile 1 Haziran tarihleri arasında başvuruları alınacak devlet memuru alım ilanları. 

1401 DEVLET MEMURU ALIM İLANI

Kamuda çalışma hayali olanlar için yayımlanan yeni memur alım ilanlarında belediye başkanlıklarının çok büyük oranı bulunuyor. Sadece İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 800'e yakın memur alımı yapılacağı duyuruldu. İBB'nin dışında memur alım ilanları arasında bakanlıklar ve diğer kamu kurumları da bulunuyor. Mayıs ayının son günlerinde memur olma hayali ile ilanları araştıranlar için ilan edilen o duyurular. 

1-) İstanbul Büyükşehir Belediyesi 541 itfaiye eri ve 278 zabıta memuru alacak.

2-) Kültür ve Turizm Bakanlığı 45 personel alacak.

3-) SGK, 50 denetmen yardımcısı alacak

4-) İçişleri Bakanlığı 110 kaymakam adayı alacak

5-) Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 50 zabıta memuru ve 50 itfaiye eri alacak

6-) Gaziantep Üniversitesi sözleşmeli 102 sağlık personeli alacak

7-) İnönü Üniversitesi sözleşmeli 95 sağlık personeli alacak

MEMUR OLMAK İSTEYEN ADAYLAR 

Memur olma hayali kuran adaylar için 657 sayılı devlet memurları kanununda yer alan tüm şartların sağlanması gerek. Her adayın sağlaması gereken bu şartlar kurum ve kadro farketmeksizin her duyuru için geçerlidir. 

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Adayların bu şartların dışında ayrıca kurumların ilan ettiği öğrenim şartını, KPSS şartını ve mesleklere göre belirlenen mesleki koşulları sağlamaları gerek. 

İLANLARI TEK TEK İNCELEYİN

Yukarıda yer alan kamu kurumlarının memur alım ilanlarını Kamu Gündemi olarak tek tek derledik. Söz konusu alım ilanlarını Kamu Gündemi - Kamu İlanları kategorisi üzerinden inceleyebilirsiniz. 

Kamu İlanları kategorisine ulaşmak için TIKLAYINIZ

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Memur alım ilanları için kurumlar pandemi şartları kapsamında online başvuru alıyorlar. Ancak zabıta ve itfaiye alım ilanları ile belediye memur alım ilanlarına başvurular şahsen yapılıyor. Adayların bu duyuruları başvuru kılavuzlarında incelemeleri gerekiyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@