65 KPSS Puanı Olan Lisans Mezunları! Zabıta Memuru İlanı Geldi

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile personel alımı yapacağını duyurdu. Lisans mezunu adaylar arasından yapılacak personel alımlarında bölüm şartı olan ve olmayan kadrolar mevcut.

65 KPSS Puanı Olan Lisans Mezunları! Zabıta Memuru İlanı Geldi

Belediye bünyesinde personel alımı yapılması amacıyla yeni bir duyuru ilan edildi. Kayseri'de yer alan Melikgazi Belediye Başkanlığı Zabıta Memuru kadrosunda persoenl eksikliği olduğunu ve lisans düzeyinden mezun adaylar arasından bu kadroya personel alımı yapacağını ilan etti. 

BELEDİYEDEN ZABITA MEMURU ALIM İLANI

Yayımlanan ilan kılavuzunda kurumun personel alımlarını öğrenim şartı, KPSS puan şartı, bazı kadrolar için YDS şartı ve ehliyet şartı ile yapacağı bildirildi. Adayların ayrıca Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerinde ilan edilen sağlık ve yaş şartlarını da sağlamaları gerekiyor. 

Bu koşullara göre yapılacak olan memur alımlarına dair liste şu şekilde; Kayseri Melikgazi Belediye Başkanlığı toplam 5 memur istihdamı yapacak. 

Öğrenim Şartı

2 Zabıta Memuru; Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği,Çevre Mühendisliği, lisans programlarının birinden mezun olan adaylar arasından olacak. Bunun dışında diğer 3 kişilik kadro herhangi bir lisans programından mezun olmak koşulu ile alınacak. Alımların bazılarında YDS puan şartı bulunuyor. 

Özel şartların ahngi kadro için nasıl uygulanacağı konusunda Melikgazi Belediye Başkanlığı tablo yayımladı.

SAĞLIK, YAŞ VE DİĞER KOŞULLAR 

Zabıta memuru alımları için başvuru yapacak adayların dikkat etmeleri gereken bir diğer nokta sağlık şartları. Zabıta memuru alımlarında belediyeler kadın ve erkek adayların belirli bir boy kilo endeksine sahip olmalarını isterler. 

"Erkeklerde en az 1.70 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyede yapılacaktır. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. Başvuru tarihinin son günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak. 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az “B” sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. "

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

BAŞVURU YAPMAK İSTEYEN ADAYLAR

Tüm koşullara haiz olan adaylar başvurularını Melikgazi Belediyesine doğrudan yapacaklar. Başvurular sırasında boy ve kilo ölçümü yapılacak. Bu kapsamda adaylar başvuru kılavuzunda yer alan evraklar ile birlikte belediyeye 26 Mayıs - 10 Haziran tarihlerinde başvurularını yapacaklar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@