60 KPSS Puanı Olanlar 2021'de Nasıl Memur Olur? Kurumlar, İlanlar, Şartlar

KPSS'den 60 puan alıp kamu kurumlarında memur olarak çalışmak isteyen adaylar için nasıl memur olunabileceğini, hangi kurumların hangi ilanlarının takip edileceğini ve adayların bilmeleri gereken diğer ayrıntıları araştırdık. Belediyeler, bakanlıklar, diğer devlet kurumları ve tüm ilanlar.

60 KPSS Puanı Olanlar 2021'de Nasıl Memur Olur? Kurumlar, İlanlar, Şartlar

Kamu kurumlarında çalışmak isteyenler için çok sayıda personel, memur alım ilanı yayımlanıyor. KPSS'ye girmiş ve memur olmak isteyen adaylar için ilanların takibi konusunda Kamu Gündemi olarak düzenli paylaşım yapıyoruz. 

Haberlerimizde tüm memur alım ilanlarını okuyucularımızla paylaşarak adayları kurumların memur alımlarından haberdar ediyoruz. 

Bu haberimizde de KPSS'den 60 puan almış olan adayların memur olma şanslarını, hangi kurumların hangi ilanlarını takip edebileceklerini ve 60 KPSS ile memur alımlarında aranan diğer koşulları derledik. İşte memur olmak isteyen adaylar için o şartlar. 

60 KPSS PUANIYLA MEMUR OLUNUR MU?

60 KPSS puanına sahip olan adaylar için memur olma şansı bulunuyor. Çok sayıda kamu kurumu kadrolu memur, sözleşmeli kamu personeli alımların adaylardan 60 puana sahip olmalarını istiyor. 

Bu ilanlarda belirleyici olan şartlar ise mesleki özellikler, öğrenim şartı ve kamu kurumlarının memur alımlarında geçerli olan 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesinde yer alan şartlar. Peki hangi kurumlar 60 ile memur alımı yaparlar?

HANGİ KURUMLAR 60 KPSS İLE MEMUR ALIMI YAPARLAR?

Çok sayıda kamu kurumunun 60 KPSS puanıyla memur alım ilanı yayımlamışlığı bulunuyor. Bundan sonraki dönemlerde de bu kurumların ilanlarını 60 KPSS puanları ile yayımlamaları beklenebilir. Adayların önümüzdeki dönemde takip edebileceği ilanların bazıları. 

* Üniversitelerin hastanelere yapacağı alımlar 50 veya 60 KPSS ile yayımlanır. 

* Sözleşmeli bilişim personeli alım ilanları KPSS'siz yayımlanır. 

* EGM bünyesine bekçi alımları KPSS'siz yayımlanır. 

* Belediyelere kadrolu memur alımları 60 KPSS ile yayımlanabilir (Belediyelerin tercihine kalmış) 

* Bakanlıkların sözleşmeli personel alımları kadro, alım yapılacak kuruma göre 60 KPSS ile yapılabilir.

* Sözleşmeli sağlık personeli alımları 50 KPSS ile yayımlanır. 

* Lisans mezunu POMEM polis alımları 60 KPSS ile yapılır. 

Yukarıda yer alan kurumların dışında çok sayıda kamu birimi, devlet kurumu 60 KPSS ile personel alımı yapmaktadır. Adayların bu alımları güncel olarak takip etmeleri gerekmekte. Kamu Gündemi olarak biz bu ilanları anlık olarak paylaıyoruz. 

Memur alımlarından anında haberdar olmak istiyorsanız, telefonunuza uygulamalarımızı indirrebilirsiniz. Bu kapsamda ilanlar yayımlandığı anda cebinizde olur. 

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huawai Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

GÜNCEL İLANLARI GÖRÜNTÜLEYİN

Daha önceki dönemlerde yada son günlerde yayımlanmış çok sayıda personel alım ilanı bulunuyor. Kamuya yapılacak bu alım ilanlarını Kamu İlanları kategorimiz üzerinden inceleyebilir, kendinize uygun ilanlar olması durumunda başvuru yapabilirsiniz. 

Güncel ilanları görüntülemek için TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@