60 KPSS Puanı Olan Adaylar! Kadın Erkek Zabıta Memuru Alınacak

Belediye bünyesine KPSS puan sıralaması esasına göre memur alımı yapılacak. 60 KPSS puanına sahip olan adayların başvuru yapabileceği memur alım ilanına kadın ve erkek adaylar başvuru yapabilecek. Zabıta memuru pozisyonuna yapılacak alımlar için başvurular ise başladı.

60 KPSS Puanı Olan Adaylar! Kadın Erkek Zabıta Memuru Alınacak

Kamu kurumlarının memur alım ilanlarına yenileri eklenmeye devam ediyor. Bu kapsamda duyuru yayımlayan kurumlar arasında belediye başkanlıkları da bulunuyor. KPSS'li yada KPSS puan şartı olmadan memur alımı yapacağını duyurulan belediyelerin ilanlarını kamugundemi.com olarak sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. 

BELEDİYE BAŞKANLIĞINA MEMUR ALIM İLANI

Konya Karapınar Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan memur alım ilanında, belediyenin ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere Zabıta Memuru alımı yapılacağı duyuruldu. Belediye başkanlığı bu pozisyon için hem kadın adayların hemde erkek adayların başvurusunu kabul edecek. 

Alımlara dair yayımlanan başvuru kılavuzunda, Zabıta Memuru pozisyonu için Karapınar Belediye Başkanlığına 9 personel istihdam edilecek. 

Adaylar başvurularını kamu kurumlarına yapılan personel alımları için gerekli genel başvuru şartlarının yanında Zabıta Memuru kadrosu için belirlenen özel şartlara göre yapacaklar. Öğrenim, KPSS, sağlık, yaş ve mesleki yeterliliklere göre bu koşullar şu çekilde;

ZABITA MEMURU ALIMI İÇİN İLAN EDİLEN GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

Karapınar Belediye Başkanlığınca yayımlanan genel başvuru şartları, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda bildirilen koşullardan oluşmaktadır. Adayların sahip olmaları istenilen bu koşullar şunlar;

Adayların; Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, . Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak., Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak (tecilli, muaf yada yapmış olmak) 

Özel Koşullar

Karapınar Belediye Başkanlığı adayların k Önlisans 2020-KPSSP93 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanın karşısında belirtilen puan türünden en az 60 puan almış olmalarını talep ediyor. KPSS şartının dışında adayların herhangi bir önlisans bölümünden mezun olmaları isteniyor. Zabıta memuru kadroları için adayların en az B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmaları gerekiyor. 

Mesleki Koşullar

Zabıta Memuru pozisyonu için erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak, şartının sağlanması şartı var. İlana 30 yaşını doldurmamış adaylar başvuru yapabilecek. 

Tüm ayrıntılar ve başvuru evrakları için TIKLAYINIZ

BAŞVURU İŞLEMLERİ

En az 60 KPSS puanıyla Zabıta Memuru alım ilanına adaylar evrak teslim ederek başvuruda bulunacaklar. Başvurular 25 Mayıs ile 28 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Başvurular sadece şahsen yapılacak olup diğer başvuru yöntemleri kabul edilmeyecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@