50 KPSS Puanıyla 102 Sözleşmeli Personel İlanı! Gaziantep Üniversitesi Yayımlandı

Gaziantep Üniversitesi bir duyuru ile sözleşmeli personel alımı yapacağını memur adaylarına ilan etti. Sözleşmeli sağlık personeli kadrolarına yapılacak personel alımlarına başvurular 50 KPSS puanıyla yapılabilecek. Alımlar mesleki şartların sağlanması ile olacak. 

50 KPSS Puanıyla 102 Sözleşmeli Personel İlanı! Gaziantep Üniversitesi Yayımlandı

Sözleşmeli Kamu Personeli alımları için Gaziantep Üniversitesi’nden yeni bir duyuru geldi. Resmi Gazete’de ve üniversitenin kendi sitesinde yayımlanan duyuru kapsamında farklı meslek gruplarında memur alımlarının olacağı bildirildi. Üniversite bünyesine yapılacak personel alımlarına başvuru yapacak adaylar için ilan edilen tüm şartlar ve açık kadrolar şu şekilde;

ÜNİVERSİTE BÜNYESİNE SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONELİ ALIM İLANI

Gaziantep Üniversitesi tarafından yayımlanan sözleşmeli kamu personeli alımı duyurusunda, alımların sözleşmeli sağlık personeli kadrolarına olacağı bildirildi. Adayların kamu kurumlarına memur alımlarında aranan ortak koşulların dışında alım yapılacak pozisyonlar için belirlenen mesleki şartları da sağlamak zorundalar. 

Kamuya yapılacak yeni memur alımlarına dair üniversite tüm detayları ilan etti. Buna göre adayların başvuru yapabilecekleri kadrolar, hangi kadrodan kaç personel alımı yapılacağı, KPSS, öğrenim ve diğer şartlar başvuru kılavuzunda yer aldı. 

Açık Kadrolar

Yayımlanan ilan göre; Gaziantep Üniversitesi 102 sözleşmeli personel alımı yapacak. Alımların 50 kişilik kısmı lisans hemşire, 35 kişilik kısmı ise lise hemşire bünyesine yapılacak. Önlisans düzeyinden Sağlık Teknikeri alımı yapacak olan Gaziantep Üniversitesi bunun dışında Röntgen Teknisyeni, Fizyoterapist, Diğer Sağlık Personeli ce Eczacı kadrolarına da istihdam gerçekleştirecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Sözleşmeli kamu personeli alım ilanlarına başvuruda bulunacak olan adayların haiz olmaları gerektiği ilan edilen şartlar “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Başvuru tarihi itibariyle en az (18) yaşını tamamlamış olmak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engeli bulunmamak, Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumun bulunmaması. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.” olarak duyuruldu. 

Bu şartların dışında adayların her bir pozisyon için ayrı ayrı bildirilen öğrenim şartı ile KPSS puan şartını da sağlamaları isteniyor. 50 KPSS puanı olan adaylar başvurularını yapabilecekler. Ancak mülakata puanı en yüksek olan adaylar belli sayıda aday çağrılacak. Yüksek KPSS ile başvuru yapmak adayların mülakata çağrılma şanslarını artıracak.

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI

Sözleşmeli kamu personeli alım ilanı 17 Mayıs tarihi itibariyle adaylara duyuruldu. İlana başvuru yapacak adaylar başvurularını 15 gün içinde yapacaklar. Başvurular şahsen yada posta yoluyla yapılacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@