50 KPSS Puan Şartıyla Sözleşmeli Sağlık Memuru Alım İlanı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü yayımladığı bir duyuru ile sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacağını adaylara duyurdu. Lise ve lisans Hemşire kadrolarının yer aldığı ilanda ayrıca Röntgen Teknisyeni, Laborant, Sağlık Teknikeri pozisyonları bulunuyor.

50 KPSS Puan Şartıyla Sözleşmeli Sağlık Memuru Alım İlanı

Sözleşmeli Sağlık Memuru alım ilanı Resmi Gazete üzerinden yayımlanan ilan ile kamuoyuna duyuruldu. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde 31 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağının ilan edildiği duyuruda, adayların hangi başvuru şartları ile ilana müracaat edecekleri açıklandı. 

SÖZLEŞMELİ SAĞLIK MEMURU ALIMI

Üniversite hastanesi ve diğer birimlerine yapılacak sözleşmeli personel alım ilanında 31 kişilik istihdam sağlanacağı açıklandı.

İlana göre alımlarda en yüksek kadro lisans mezunu hemşire pozisyonu için oldu. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü 20 lisans hemşire alımı yapacağını bildirdi. Özel şartlar ile 7 lise hemşire yapacak olan üniversite ayrıca 2 Laborant istihdam edecek. İlanda yer alan diğer iki kişilik kadro ise Sağlık teknikeri pozisyonları oldu.

Her bir kadro için özel şartlar açıklayan Manisa Celal Bayar Üniversitesi başvuru öncesinde kılavuzda yer alan tüm şartların sağlanmasını istedi. Memur adaylarının ayrıca kamuya personel alımlarında aranan ortak koşullara da haiz olması gerekiyor. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Kamu kurumlarına personel alımlarında aranan genel koşullar ile başvuru kılavuzunda adaylardan talep edilen diğer koşullar tek tek listelendi. Kurum ilana başvuru yapacak tüm adaylardan a 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartların aranacağını bildirdi. Buna göre adayların sağlamaları gereken o şartlar açıklandı. 

Ortak Koşullar: T.C. Vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Özel Koşullar: Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumun bulunmaması. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. - Başvuracak adayların, başvurduğu nitelik kodunun karşısında yer alan aranılan niteliklerin tamamını taşıyor olması ve bunu belgelendirmeleri gerekmektedir. KPSS puanının olması.

BAŞVURU TARİHLERİ

İlana başvuru yapacak adaylar başvurularını 26 Mayıs ile 4 Haziran tarihleri arasında yapacaklar. Başvurular Manisa Celal Bayar Üniversitesi internet sayfası üzerinden elektronik olarak yapılacak. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@