50 KPSS ile Sözleşmeli Hemşire Alım İlanı! Karadeniz Teknik Üniversitesi'den İlan Geldi

Karadeniz Teknik Üniversitesi yayımladığı bir duyuru ile Farabi Hastanesi Başhekimliği bünyesinde görevlendirmek üzere sözleşmeli Hemşire alımı yapacağını ilan etti.

50 KPSS ile Sözleşmeli Hemşire Alım İlanı! Karadeniz Teknik Üniversitesi'den İlan Geldi

Resmi Gazete'de ilan edilen alım duyurusunda, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü lisans düzeyinden mezun olan adaylar arasından Hemşire alımları yapacak. Alımlar genel ve mesleğin gerektirdiği tüm özel şartların sağlanması ile yapılacak. İlana başvurular KPSS puan esasına göre yapılacak ancak alımlar sözlü sınav sonuçlarına belirlenecek. 

SÖZLEŞMELİ HEMŞİRE ALIM İLANI

Yayımlanan ilana göre alımlar 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi esasınca yapılacak. Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü toplam 4 personel istihdam edecek. 4 kişilik Hemşire alım ilanına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken şartları da açıklayan KTÜ öğrenim, KPSS, çalışma ile ilgili koşulları sıraladı. 

Bu kapsamda adayların ilk koşul olarak; başvuracak adaylar 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartlara haiz olmaları isteniyor. 

Kamu kurumlarına personel alımlarında aranan genel şartların dışında ayrıca adayların "Sağlık Yüksekokulu (Lisans) Hemşirelik Bölümü mezunu olmak" şartını sağlamaları ve 2020 KPSS Lisans (B) grubu sınavına girmiş bulunmaları gerekiyor. 

Sınava giren ve puanı olan adaylar hemşire alımlarına başvuru yapabilirler. Asgari taban puan şartı olmayan ilanda KPSS ile ilgili detay mülakata çağrılacak adayların en yüksek KPSS puanından başlarak belirlenecek olması. Adayların bu hususu göz önünde bulundurması gerek. 

İlan metninde yer alan diğer koşullar ise "Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları gerekmektedir. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilişiği bulunmamak." olarak açıklandı. 

BAŞVURULAR BAŞLADI

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü 4 hemşire alımı için yayımladığı duyurusunda, başvuruların 7 Mayıs itibariyle başladığını duyurdu. İlana başvurular 15 gün süre ile devam edecek. 21 Mayıs tarihinde sona erecek başvuru işlemleri; "Mezuniyet belgesinin e-Devletten alınmış barkodlu bir nüshası, 2020 (Lisans) KPSS Sonuç Belgesinin barkodlu bir nüshası, Nüfus cüzdanı örneği ve Son 6 ay içerisinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf" evraklarının kuruma teslim edilmesi ile yapılacak. 

KTÜ sözleşmeli hemşire alımı başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@