41 Yaşından Küçüklere KPSS'siz Memur Olma Şansı! Bakanlık Özel Şartla Sözleşmeli Memur Alacak

41 yaşını tamamlamamış adaylar için Dışişleri Bakanlığı'nda memur olma şansı bulunuyor. KPSS'siz ve en az lise mezunu olmak kaydıyla sözleşmeli memur alımı yapacak. Alımlarda istihdam edilen personeller yurtdışında görevlendirilecekler.

41 Yaşından Küçüklere KPSS'siz Memur Olma Şansı! Bakanlık Özel Şartla Sözleşmeli Memur Alacak

Dışişleri Bakanlığı'nın güncel personel alım duyuruları arasında 8 adet duyurusu bulunuyor. 

Halen başvuru süreci devam eden bu ilanlar ile Dışişleri Bakanlığı memur alımları yapacağını adayalara duyurmuştu. Bakanlığın yurtdışında yer alan büyükelçilik, başkonsolosluk birimlerine yapılacak memur alımlarında başvuru şartları da açıklandı. 

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN SÖZLEŞMELİ MEMUR ALIM İLANLARI

Dışişleri Bakanlığı'nın yayımladığı duyuruların tamamında alım yapılacak kadro aynı. Ancak adayların sağlamaları gereken özel şartlar farklı. Bakanlık farklı ülkelerde ki büyükelçilik, başkonsolosluk birimlerinin personel açığı olduğunu duyurdu. 

Bu açığı sözleşmeli personel istihdamı ile tamamlamak isteyen Dışişleri Bakanlığı, tüm bu birimlere sözleşmeli sekreter alımı yapacak. Sözleşmeli sekreter alımları 41 yaş şartı, KPSS'siz ve en az lise mezunu olmak koşulları ile duyuruldu. 

Ancak adayların tamamının sağlamaları gereken özel koşul yabancı dil şartı olarak açıklandı. Buna göre adaylar büyükelçilik, başkonsolosluk birimlerine yapılacak alımlarda, hangi ülke için sekreter alımı yapılacaksa o ülkenin dilini bilmeleri gerekiyor. 

ALIM YAPILACAK BAKANLIK BİRİMLERİ

Yukarıda listede yer alan duyuruların tamamı sözleşmeli sekreter kadrosu için duyuruldu. Alımlarda belirleyici olacak başvuru şartı ise yabancı dil koşulu. Bu kapsamda bakanlığın personel alımı yapacağı ülke ve bilinmesi gereken yabancı dil şartı şu şekilde; Yukarıda yer alan listeye göre sıralanmıştır.

1-) New York Başkonsolosluğu sözleşmeli sekreter alımı - çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek şartıyla. 

2-) Münih Başkonsolosluğu sözleşmeli sekreter alımı - çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmek şartıyla.

3-) Hannover Başkonsolosluğu sözleşmeli sekreter alımı - çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmek şartıyla.

4-) Budapeşte Büyükelçiliği sözleşmeli sekreter alımı - çok iyi derecede Macarca ve Türkçe bilmek şartıyla. Macarcanın yanında İngilizce bilmek tercih sebebidir. 

5-) Londra Başkonsolosluğu sözleşmeli sekreter alımı - çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek şartıyla. 

BAŞVURULARDA ARANAN DİĞER KOŞULLAR

Adayların yabancı dil şartının yanı sıra sağlamaları gereken diğer koşullar, "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak. En az lise veya dengi okullardan mezun olmak. Kamu haklarından yoksun bulunmamak. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek. "

KPSS'siz Memur Alımlarını En Hızlı Şekilde Takip Ermek için

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huewai Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

Yukarıda yer alan duyurular bakanlık tarafından ilan edildi. Başvurular listede yer alan başkonsolosluk yada büyükelçilere yapılacak. Kurumların adreslerine posta yolu ile yada şahsen başvuru yapılabilecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@