4 Kamu Kurumuna 931 Memur Alınıyor! Başvurular Mayıs Sonuna Kadar

4 farklı kamu kurumuna toplam 931 memur alımı yapılacak. Mayıs 2021 döneminde başvuruları alınacak olan memur alımlarına başvurular KPSS puanıyla yapılacak. 4 kamu kurumu da personel alımlarını mülakat sınavı sonuçlarına göre gerçekleştirecek. İşte memur alım ilanları.

4 Kamu Kurumuna 931 Memur Alınıyor! Başvurular Mayıs Sonuna Kadar

Daha önceden ilan edilen ancak başvuruları Mayıs ayında alınacak olan bazı ilanlar bulunuyor. Adayların bu duyuruları gözden kaçırmaması adına 4 farklı kurumun ilanını derledik. Kamu kurumlarında sözleşmeli personel yada kadrolu memur olmak isteyenler için ilan edilen o ilanlar şu şekilde;

HANGİ KURUM KAÇ MEMUR ALIMI YAPACAK?

Memur alımı yapacağını ilan eden 4 kamu kurumundan 3 tanesi ilanları geçtiğimiz aylar içerisinde yayımladı. 1 kurum ise memur alım duyurusunu mayıs ayının grimesinin ardından adaylara duyurdu. 4 kurumun ilanında ortak olan nokta ise alımların tamamına başvuruların mayıs ayı içerisinde yapılacak olması. 

Memur alımları için ilan yayımlayan kurumlar arasında Ankara Üniversitesi Rektörlüğü, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığıbulunuyor. 

Kadro Kontenjan Detayları

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı 541 memur alımı yapacak. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı 100 memur alımı yapacak. 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı 171 memur alımı yapacak. 

Ankara Üniversitesi 119 sözleşmeli personel alımı yapacak. 

Yukarıda yer alan 4 kamu kurumunun memur alım ilanına başvurular KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak. İBB memur alımları için başvuruları 70 KPSS şartıyla, Ankara Üniversitesi 50 KPSS şartıyla, İzmir ve Muğla Büyükşehir Belediyeleri ise 60 KPSS ile alacaklar. 

AÇIK MESLEK GRUPLARI

Ankara Üniversitesi tarafından yayımlanan 119 kişilik sözleşmeli personel alım ilanında, alımların sağlık personeli kadrolarına yapılacağı ilan edildi. Duyuruda yer alan açık kadrolar Hemşire, Biyolog, Çocuk Gelişimcisi, Laborant, Sağlık İdarecisi, Tıbbi Sekreter, Laboratuvar Teknikeri, Diyetisyen, Eczacı, Fizyoterapist, Psikolog, Tıbbi Görüntüleme Teknikeri, Dil ve Konuşma Terapisti, Tıbbi Sekreter ve Tıbbi Görüntüleme Teknikeri alımı yapacağını duyurdu. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yayımladığı duyurusunda lise, önlisans ve lisans düzeyinden İtfaiye Eri alımı yapacağını duyurdu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı da duyurusunda 60 KPSS ile İtfaiye eri alacağını duyurdu.Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı personel alımları ise 50 ve 60 KPSS ile İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru kadrolarına yapılacak. 

İLANLARA DAİR BAŞVURU KILAVUZLARI

Yukarıda yer alan kadrolarda İzmir, Muğla ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlıklarından ve Ankara Üniversitesi tarafından yayımlanan ilanlara başvuruda bulunmak isteyenler başvurularını aşağıda yer alan kılavuzlara göre yapacaklar. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı memur alımı için TIKLAYINIZ

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı memur alımı için TIKLAYINIZ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı memur alımı için TIKLAYINIZ

Ankara Üniversitesi memur alımı için TIKLAYINIZ

Her kamu kurumu için başvuru işlemleri Mayıs ayı içerisinde ve Haziran ayı başında yapılacak. Adaylar yukarıda yer alan kılavuzlarda ilan edilen tarihlerde ilan edilen şekillerde başvurularını kurumlara bildirecekler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@