4 Devlet Kurumuna 127 Sözleşmeli Kamu Personeli Alınıyor

4 kamu kurumu 127 sözleşmeli kamu personeli alımı yapacak. Sözleşmeli personel alımı için Nisan ayının ortasında ilan yayımlayan kamu kurumlarının hangileri olduğu, alım yapacakları memur kadroları ve başvuru işlemlerine ilişkin tüm ayrıntılar başvuru kılavuzlarında yer aldı.

4 Devlet Kurumuna 127 Sözleşmeli Kamu Personeli Alınıyor

Kamu kurumlarının yeni yayımladıkları duyurularında 4 farklı ilan bulunuyor. Tamamı sözleşmeli kamu personeli alımı için yayımlanan duyurularda farklı meslek gruplarında personel alımı yapılacağı ilan edildi. En az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği duyurularda çeşitli kadrolarda alımlar olacak. 

SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONELİ ALIM İLANLARI - NİSAN 2021

Sözleşmeli kamu personeli alımı için yeni haftaitibariyle duyurulan 6 farklı ilan bulunuyor. Bu 6 ilandan 3 tanesi bir kuruma diğer 3 tanesi ise 3 ayrı kuruma ait. Duyurulara göre Dışişleri Bakanlığı 3 ayrı ilan ile 3 sözleşmeli kamu personeli alımı yapacak. Alımların tamamı lise düzeyinden olacak.

Yayımlanan bu ilanın dışında ayrıca Adalet Bakanlığı'da KPSS puan sıralaması esasına göre sözleşmeli kamu personeli alımı yapacak. Lisans düzeyinden yapılacak alımlar tek bir kadrodan olacak. Bu iki kurumun dışında ise Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ile Kafkas Üniversitesi toplam 101 personel alımı yapacaklar. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 43 sözleşmeli personel, Kafkas Üniversitesi ise 58 personel istihdam edecek. 

Yayımlanan Duyurulara Dair Kadro Detayları

ALIMLARA DAİR KADRO DETAYLARI

Adalet Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ile Kafkas Üniversitesi tarafından yapılacak memur alımlarında 127 personel istiham edilecek. Dışişleri Bakanlığı'nın personel alımlarında KPSS şartı bulunmuyor. Diğer 3 kurumun memur alımları ise KPSS puan sıralaması esasına göre olacak. 

Dışişleri Bakanlığı Personel Alımı

Lise, önlisans ve lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek. İlana başvurular KPSS şartı olmadan yapılacak. Sözleşmeli sekreter pozisyonuna yapılacak alımlar başkonsolosluk ve büyükelçiliklere yabancı dil şartının sağlanması koşulu ile yapılacak. Detaylar için TIKLAYIN

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

50 KPSS puanıyla başvuru yapılabilecek. Alımlar sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarına olacak. Radyoloji veya Tıbbi Görüntüleme Teknikerliği kadrosuna 3 personel, Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar Teknikerliği veya Tıbbi Laboratuvar kadrosuna 4 personel, Lise Hemşire kadrosuna 6 personel ve Lisans Hemşire kadrosuna ise 30 personel alımı yapılacak. 

Kafkas Üniversitesi

Lise, önlisans ve lisans düzeyinden yapılacak personel alımlarına başvurular 50 KPSS puan şartıyla yapılacak. İlanda Lise Hemşire kadrosuna 20 personel, lisans hemşire kadrosuna 23 personel, ebe kadrosuna 12 personel, eczacı kadrosuna 1 personel ve röntgen teknisyeni kadrosuna ise 2 personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

Adalet Bakanlığı Personel Alımı

Adalet Bakanlığı merkez teşkilatı birimlerinde görevlendirmek üzere Mütercim tercüman alımı yapacak. Alımlar KPSS puan sıralaması esasına göre ve YDS puan şartıyla yapılacak. İngilizce, Almanya ve Fransızca dilleri için gerçekleştirilecek personel alımlarında 23 kişi alınacak.  Detaylar için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@