3 Kuruma 50 KPSS'yle 138 Sözleşmeli Memur Alımı Yapılacak

3 kamu kurumuna sözleşmeli memur alımı yapılacak. 50 KPSS puanı olan adayların başvuru yapabileceği sözleşmeli personel alım ilanını yayımlayan devlet kurumları ve alım yapılacak pozisyonları kurumlara göre aktarıyoruz. 3 ilan için de başvuru süreci başlamış olup son başvuru tarihi ay sonunda dolacak.

3 Kuruma 50 KPSS'yle 138 Sözleşmeli Memur Alımı Yapılacak

Son dönemde yayımladıkları duyurular ile sözleşmeli memur alımı yapacağını ilan eden 3 kamu kurumu bulunuyor. Bu kurumlar ilgili birimlerinde görev vermek üzere yapacakları memur alımlarını KPSS puan sıralaması esasına göre bildirecekler. Alımlar ise çeşitli meslek gruplarından olacak. 

SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONELİ ALIM İLANLARI

Sözleşmeli personel alımı için son bir hafta içerisinde 3 kurumun duyurusu yayımlandı. Yeni yayımlanan ve başvuru süreci devam eden duyurular ile ilgili birimlerine memur alımı yapacak kurumlar personel kadrolarını güçlendirecekler. Bu kurumlar;

Ankara Üniversitesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu 

Yukarıda yer alan iki kamu kurumu sözleşmeli sağlık personeli kadrolarından memur alımı yapacak. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ise aşağıda yer alan açık meslek alanlarından personel alımları gerçekleştirecek. 

Kamuda sözleşmeli personel olmak isteyen adaylar için kurumlar tarafından başvuru kılavuzları aracılığıyla ilan edilen tüm o kadroları sizlere aktarıyoruz. 

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu 

Tashihçi kadrosuna 4 personel alımı yapacak. Arapça, İngilizce, Rusça ve Farsça. Bunun dışında Fransızca kadrosuna Mütercim Tercüman alımı yapacak olan kurum bunun dışında Dizgi Operatörü, Büro Personeli ve Programcı alacak. 

Karadeniz Teknik Üniversitesi

Lisans mezunu Hemşire alımı yapacak. 

Ankara Üniversitesi

Lisans Hemşire ile Biyolog, Çocuk Gelişimcisi, Laborant, Diğer Sağlık Personeli, Diyetisyen, Eczacı, Fizyoterapist, Psikolog, Sağlık Teknilkeri kadrolarından memur alımları yapılacak. 

SÖZLEŞMELİ MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Yukarıda yer alan sözleşmeli memur alımlarında adayların tamamının KPSS puanlarının olması gerek. İlanlara başvurular 50 KPSS ile yapılabilecek. Ancak adayların dikkat etmeleri gereken husus alımlara belli sayıda aday mülakata çağrılacak. Mülakata çağrılacak adaylar ise KPSS puan sıralaması esasına göre belirlenecek. Bu kapsamda yüksek KPSS puanı avantaj sağlayacaktır. 

KPSS dışında adaylar kurumların talep ettiği öğrenim şartlarını sağlayacaklar. 

İlanlara başvuruda bulunmak isteyenler ayrıca 657 sayılı kanunun 48.maddesinde belirtilen şartlara haiz olmalılar. Bu şartlar her memur alım ilanında talep edilen genel şartlardan oluşmaktadır. Ayrıca erkek adayların askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilişiği bulunmamaları gerekiyor. 

Tüm Sözleşmeli Personel Alım İlanları için Uygulamamızı Telefonunuza İndirebilirsiniz

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huawai Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN

Kamugundemi.com olarak tüm memur alım ilanlarını siz okuyucularımızla paylaşıyoruz. Bu kapsamda aşağıda yer alan bağlantı üzerinden hem bu 3 kamu kurumunun yayımladığı duyurulara ayrı ayrı ulaşabilir hemde son dönemde yayımlanmış tüm duyuruları inceleyebilirsiniz. 

Kamu İlanları kategorisine ulaşmak için TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@