3 Devlet Kurumu 135 Kadrolu Memur Alımı Yapıyor! KPSS'ye Giren Adaylar Dikkat

Kamu kurumlarının kadrolu memur alımlarına Nisan ayının son 10 günü itibariyle devam ediliyor. BBDK, Çankaya Belediyesi ve Çevre Bakanlığı yayımladıkları duyurular ile daimi statüde memur alımı yapacaklarını ilan ettiler.

3 Devlet Kurumu 135 Kadrolu Memur Alımı Yapıyor! KPSS'ye Giren Adaylar Dikkat

KPSS'ye giren adaylar için yayımlanan duyurular arasında yer alıp daimi statüde memur alımı yapacağını 3 devlet kurumu bulunuyor. 

KPSS A Grubu puan sıralaması esası ve mülakat sonucuna göre memur alımı yapacak olan bu kurumlar, farklı meslek gruplarında personel alımı yapacaklarını duyurdular. Kamugundemi.com olarak yayımlanan bu duyuruları tüm ayrıntıları ile derledik. İşte kadrolu memur alımı yapan kurumlar. 

* Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu - 125 memur alımı yapacak. 

* Ankara Çankaya Belediyesi - 5 memur alımı yapacak. 

* Çevre ve Şehirclik Bakanlığı - 10 memur alımı yapacak. 

BDDK KADROLU MEMUR ALIM İLANI

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumuna memur alımı yapılacak. KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak memur alımlarında ayrıca sınav uygulaması olacak. Adaylar memur alımlarına KPSS puanları ile başvuru yapacaklar. Ardından yazılılı sınav uygulamasına dahil olacak adaylar mülakat sonuçlarına göre atanacaklar.

BDDK toplam 125 memur alımı yapacak olup alımlar Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı, Bankacılık Uzman Yardımcısı (Bankacılık ve Hukuk Alanları), BDDK Uzman Yardımcısı (İletişim Alanı) ile BDDK Uzman Yardımcısı alımı yapacak. Alımlara başvuru yapacak adaylar Genel başvuru şartlarının yanında her bir meslek grubu için ayrı ayrı ilan edilen özel şartların tamamını sağlayacaklar. 35 yaş şartının bulunduğu alım ilanına başvurular 30 Nisan tarhine kadar yapılacak.

BDDK memur alımlarında KPSS taban puanı da kadroya göre 85 ve 75 olarak açıklandı. 

ÇANKAYA BELEDİYESİ MEMUR ALIMI

Ankara ili Çankaya Belediye Başkanlığı tek bir kadrodan 5 memur alımı yapacağını duyurdu. Belediye bünyesinde kadrolu olarak yapılacak alımlar Genel İdare Hizmetleri Sınıfında boş bulunan Müfettiş Yardımcısı kadrosuna yapılacak.

Alımlar 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak özel şartların sağlanması durumunda yapılacak. Çankaya Belediye Başkanlığı Müfettiş Yardımcılığı kadrosu için adayların en az 80 KPSS puanına sahip olmalarını istiyor. Bunun duşında adayların 35 yaşını tamamlamamış olamaları gerekiyor. Diğer genel şartları da sağlayan adaylar başvurularını 26 Nisan ile 4 Mayıs tarihleri arasında yaapcaklar.

Başvurular belediyenin sitesinden başvuru formu doldurulması ve diğer evrakların elektronik ortama eklenmesi ile yapılacak. 

ÇEVRE VE ŞEHİRLCİLİK BAKANLIĞI MEMUR ALIMI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı merkez teşkilatı birimlerine kadrolu memur alımı yapacağını ilan etti. Alımlar tek bir kadrodan ancak aynı kadronun 3 farklı alanından yapılacak.

KPSS puan sıralaması esasına göre alınacak başvurular Uzman Yardımcısı pozisyonu için olacak. Kontenjanlar 4 Uzman Yardımcısı Bilgisayar Mühendisliği / Yazılım Mühendisliği alanından, 4 Uzman Yardımcılığı Harita Mühendisliği / Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği / Geomatik Mühendisliği alanından ve 2 Uzman Yardımcısı da Şehir ve Bölge Planlama alanından olacak. 

Uzman Yardımcısı kadrosu için başvuru yapacak adaylar başvurularını Çevre ve Şehircilik Bakanlığının internet sayfası üzerinden dijital kanallardan yapacaklar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@