2021 Yılı Bekçi Alımları ile EGM'de Memur Olanlar Kaç TL Maaş Alırlar?

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde bekçi kadrosunda memur olan lise mezunu, önlisans mezunu ve lisans mezunu adaylar kaç TL maaş alacaklar? 2021 yılı Temmuz ayına kadar olan Bekçi Maaş Tablosu.

2021 Yılı Bekçi Alımları ile EGM'de Memur Olanlar Kaç TL Maaş Alırlar?

Türkiye'de son yılların en dikkat çeken memur kadrolarının başında Çarşı ve Mahalle Bekçisi pozisyonu geliyor. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan Çarşı ve Mahalle Bekçileri 3 81 şehirde görevlendirildiler. 2021 yılında da alım yapılması beklenen kadrolardan biri olan Çarşı ve Mahalle Bekçisi kadrosu için merak edilen bazı sorular bulunuyor. 

2021 yılı EGM Bekçi alımları ne zaman yapılacak?

İçişleri Bakanlığı'nda görevli Çarşı ve Mahalle Bekçileri kaç TL maaş alırlar?

Kimler Bekçi alımlarına başvuru yapabilir?

Kamugundemi.com tüm bu soruların yanıtlarını güncel rakamlar ve son duyurulara göre yanıtladık. İşte Bekçi olmak isteyenler için tüm bilinmesi gerekenler. 

2021 YILI OCAK - TEMMUZ DÖNEMİ BEKÇİ MAAŞLARI

Çarşı ve Mahalle Bekçisi olmak isteyenler için en önemli detay aylık maaş rakamları. Erkek adayların başvuru yapabildiği ve genellikle gece saatlerinde çalışan Bekçiler çeşitli etmenlere göre değişen rakamlarda maaş alırlar. 

Aylık maaşların belirlenmesinde işe başlama tarihi, bekçi olurken lise, önlisans veya lisans düzeyinden giriş yapılmış olması ve aile yardımı alınıp alınmaması gibi farktörler maaş oranlarını belirler. İşte öğrenim düzeyine göre maaş tabloları. 

* İlkokul mezunu bekçi maaşları (ilk alımlar bu öğrenim şartıyla yapılmıştı) Ocak - Temmuz 2021 döneminde 4 bin 618 TL

* Lise mezunu bekçiler aylık 4 bin 782 TL alıyorlar. 

* Üniversitelerin 2 yıllık bölümlerinden mezun bekçiler 4 bin 999 TL maaş alıyorlar. 

* Lisans mezunu bekçiler ise 4 bin 999 TL aylık alıyorlar. 

2021 YILINDA BEKÇİ ALIMI YAPILACAK MI?

2021 yılında Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımına ilişkin ne İçişleri Bakanlığı'ndan ne de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan bir açıklama gelmedi. 

Son olarak sadece İstanbul için 2020 yılında bir alım gerçekleştirilen Bekçi kadrosu için ihtiyaç doğrultusunda yeni alımların olabileceğiş düşünülüyor. İlanın yayımlanması için öne çıkan tarihler ise pandemi etkilerinin azalması beklenilen yaz dönemi olarak gösteriliyor. 

KİMLER BEKÇİ OLABİLİR?

Çarşı ve Mahalle Bekçisi olabilmek için hem özel koşullar var hemde adayların devlet memurları kanununda uymak zorunda oldukları ortak koşullar var. 

Bekçi alımlarında adaylardan talep edilen belirleyici koşulların bazıları "Alım yapılacak ilde ikamet şartı, 30 yaşını doldurmamış olmak şartı, lise, önlisans veya lisans düzeyinden mezun olma şartı, kötü şöhrete sahip olmama, silah kullanımına uygun olma, tüm sağlık şartlarının sağlanması" şeklinde. Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımlarında ayrıca adaylara yazılı sınav uygulanır ve adayların yazılı sınavda başarılı olmaları istenir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@