2021 Yılı 28. Dönem POMEM Polis Alımı İlan ve İlk Başvuru Tarihi Ne Zaman?

2021 yılında POMEM Polis alımları yapılması bekleniyor. Polis olma hayali kuran POMEM adayları ise 28. dönem duyurusunun ne zaman başlayacağını ve başvuruların ne zaman alınacağını araştırıyorlar. Kamu Gündemi olarak ele aldık.

2021 Yılı 28. Dönem POMEM Polis Alımı İlan ve İlk Başvuru Tarihi Ne Zaman?

POMEM kapsamında yapılacak polis alımları on binlerce kadın ve erkek adayın yakın takibinde. 

Polis Akademisi Başkanlığı'nca yayımlanacak duyuruyu bekleyen adaylar ilanların ne zaman duyurulacağını, ilk başvuruların ne zaman yapılacağını ve alımlara ilişkin diğer ayrıntıları araştırıyorlar. Pandemi sürecine ilişkin yasakların esnetilmesinin ardından son gelişmeler şöyle.

28. DÖNEM POMEM POLİS ALIMI NE ZAMAN?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yürütülen POMEM Polis Alımları kapsamında kısa süre önce bir duyuru geldi. Bir önceki dönem POMEM polis alımlarına ilişkin gelinen süreç hakkında yeni bir bilgi aktaran Polis Akademisi Başkanlığı mezun olacak adayların eğitim sınavları hakkında bilgi verdi. Bu kapsamda 15 Haziran, 16 Haziran ve 17 Haziran tarihlerinde sınavlar düzenleneceği açıklandı. 

Bu sınav Duyurusunun Önemi

26. Dönem POMEM polis alımı mezuniyetine ilişkin yayımlanan sınav duyurusu, 28. dönem alımları için önemli. Polis Akademisi Başkanlığı bir önceki dönem polis alımlarına dair süreci tamamladığında yeni dönem alımlara başlamak için adım atacak. 

Bu kapsamda bu sürecin ardından yeni dönem POMEM Polis Alımları için ilk çalışmaların başlaması bekleniyor. 

İLK İLAN VE BAŞVURU TARİHİ

POMEM kapsamında yapılacak 28. Dönem alımları için başvuruların sonbahar sonu ve kış başında başlaması bekleniyor. 2020 yılında yayımlanan pandemi şartları da göz önünde bulundurularak Aralık ayında ilan edilmişti. 2021 yılı için ilanın belki bir süre daha önce yayımlanması mümkün olabilir. 

KAMU GÜNDEMİ OLARAK ANINDA AKTARACAĞIZ

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huewai Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Kamugundemi.com olarak bizler POMEM polis alımlarına dair duyuruların gelmesi durumunda anında haberdar edeceğiz. İlan yayımlandığında ve Polis Akademisi Başkanlığı'ndan son dakika duyurusu geldiğinde anında haberdar olmak için uygulamamızı telefonlarınıza indirin. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@