2021 PTT Personel Alımı! Postacı, Gişe Personeli Muhtemel Başvuru Tarihi

PTT personel alımı yapacak mı? PTT personel alımı ne zaman olacak? 2021 yılı PTT Postacı, Gişe Personeli alımları hangi tarihte duyurulacak? PTT'den personel alım ilanı bekleyen adaylar için son gelişmeler haberimizde.

2021 PTT Personel Alımı! Postacı, Gişe Personeli Muhtemel Başvuru Tarihi

2021 yılının en merak edilen personel alım ilanları arasında PTT tarafından yayımlanacak duyuru bulunuyor.

Uzun süredir çeşitli nedenlerden dolayı personel alımı yapamayan PTT'nin 2021 yılında memur alımlarını duyurması ve süreci başlatması bekleniyor. Son alımlarının üzerinden uzun zaman geçen PTTY personel alımlarına ilişkin ayrıntıları derledik. 

PTT PERSONEL ALIMI MUHTEMEL KADROLAR

PTT bünyesinde yapılacak personel alımlarında bazı kadrolar ön planda yer alıyor. Bazı kadrolar ise daha özel şartlar ile duyuruluyor. Son alımların ardından kurumun her iki alandan da personel alımı yapması bekleniyor. Adayların başvuru yapabilecekleri muhtemel kadrolar ise şu şekilde;

Gişe Personeli Kadroları

Gişe ve Büro Görevlisi Pazarlama, Gişe ve Büro Görevlisi Lojistik, Gişe ve Büro Görevlisi Sigortacılık, Gişe ve Büro Görevlisi Bankacılık, Gişe ve Büro Görevlisi Firma Elemanı,

Uzman Kadroları

PTT Uzman Yardımcısı Hukuk, PTT Uzman Yardımcısı Endüstri Mühendisi, PTT Uzman Yardımcısı Mütercim-Tercümanlık.

Postacı, Tekniker ve Diğer Kadrolar

Çeşitli Branşlarda Tekniker, Çeşitli Branşlarda Mühendis, Avukat, Postacı, Mimar.

Yukarıda yer alan kadrolar muhtemel kadrolar olup son yapılan alımlara göre listelenmiştir. Ancak kurumun yayımlacağı ilanda bu kadrolar artabilir yada azalabilir. Ancak gişe personeli ve postacı kadrolarına çok sayıda alım yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor. 

PTT PEROSNEL ALIMLARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

PTT personel alımlarında özel koşullar talep ediyor. 2021 yılında personel alım ilanı yayımlaması durumunda kurumun bu taleplere devam etmesi bekleniyor. Ayrıca kurumun personel alım sürecinde her adaydan talep ettiği ortak şartlarda bulunuyor.

Genel Olarak Başvuru Şartları

Adayların Türk vatandaşı olması, Her kadro için değişebilecek yaş şartının sağlanması, Herhangi bir kurum ve kuruluşlara karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmaması, yine her kadro için ayrı ayrı belirlenen öğrenim şartının sağlanması, arşiv araştırması sonucu olumlu olması, başvuru yapılacak kadro için belirlenen mesleki şartların sağlanması.

PTT KPSS Şartı

PTT'nin son personel alımında KPSS şartı aranmamıştı. Ancak bundan sonraki alımlarında kurum adayların başvurularını belli bir KPSS puanına göre yapacak. Henüz belli olmayan bu şart için en az 50 KPSS, en az 60 KPSS ve en az 70 KPSS şartıyla yayımlanabileceği iddiaları var.

PTT 2021 PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

2021 yılı PTT personel alımlarına ilişkin kurumdan resmi açıklama gelmedi. Ancak hem kurumun uzun zamandır personel alımı yapmamış olması hemde 2023 kurum hedefleirne ulaşması için personel ağını genişletmek istediği biliniyor. Bu kapsamda yaz döneminde ilanın adaylara duyurulabileceği öngörülüyor. 

Kamugundemi.com - ÖZEL HABER

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@