2021 Kamu Personeli Alım İlanları Yayımlandı! On Binlerce Sözleşmeli Personel Alımı Yapılıyor!

2021 yılı içerisinde kamuya 100 Bin personel alımı yapılacağı açıklanmıştı. Bu alımların önemli bir kısmı duyuruldu. Yaklaşık 35 Bin kişilik kamu personeli alımı ilanı yayınlanırken 65 Bin kamu personelinin de alımı için ilanların hazırlandığı bildirildi. Hangi kurum kaç kamu personeli alımı yapıyor?

2021 Kamu Personeli Alım İlanları Yayımlandı! On Binlerce Sözleşmeli Personel Alımı Yapılıyor!

2021 yılında kamu personeli alımlarına dair çok büyük bir adım atıldı. Kamu personeli olmak isteyen vatandaşların bekledikleri ilanlar ardı ardına yayımlandı. Peki şu anda hangi kuruma kaç kamu personeli alımı yapılıyor. İşte kurum kurum kamu personeli alım ilanları ve detayları...

2021 ADALET BAKANLIĞI 13.202 SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONELİ ALIMI!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül geçtiğimiz günlerdebir açıklama yaparak 13.202 kamu personeli alımı yapacaklarını duyurmuştu. Bakan Gül'ün bu açıklamasının hemen ardından ise Adalet Bakanlığı'nın personel alım ilanları yayımlanmaya başlandı.

Adalet Bakanlığı'nın yayımlanan ilk ilanına göre güvenlik görevlisi, şoför, aşçı, kaloriferci, inşaat mühendisi, harita mühendisi, bilgisayar mühendisi, elektrik teknikeri gibi çok sayıda branşta 237 destek personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Bu personel alımları için başvuru süreci devam ediyor.

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan bir diğer ilana göre ise 3.605 sözleşmeli zabıt katibi, 700 sözleşmeli mübaşir, 625 sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi, 110 sözleşmeli şoför, 25 sözleşmeli aşçı ve 10 sözleşmeli işaret dili tercümanı alımı yapılacak. Bu iş ilanı için başvurular başlarken son başvuru tarihi de 12 Mart 2021 olarak duyuruldu.

Adalet Bakanlığı personel alım ilanlarından bir başkasına göre ise 4.918 infaz koruma memuru, 19 büro personeli, 51 hemşire, 20 sağlık teknikeri, 157 teknisyen, 156 şoför, 33 aşçı, 4 kaloriferci alınacak. Bu ilan için de başvurular devam ediyor.

Adalet Bakanlığı'nın son personel alım ilanı ise sözleşmeli icra katibi alımına yönelik oldu. Buna göre Türkiye'nin çeşitli illerinde görevlendirilmek üzere 814 sözleşmeli icra katibi alımı yapılacak. Bu alımlar için de başvurular sürüyor.

Öte yandan Adalet Bakanlığı'nın Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden 1500 sürekli işçi alımı yapacağı bildirildi. Ancak bu personel alım ilanı henüz başladı. Başvuru yapacak olan adaylar sabırsızlıkla İŞKUR'un ve Adalet Bakanlığı'nın bu ilanı yayımlamalarını bekliyorlar.

2021 JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI 550 SUBAY ALIMI

Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda istihdam edilmek üzere 500 subay alımı yapılacağı bildirildi. 17-28 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan başvuruların ardından 550 subay alımına dair süreç işletilecek. Başvuru yapmak isteyen adaylar bu başurularını Janddarma Genel Komutanlığı'nın internet sitesinin üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirebilecekler.

2021 DHMİ 24 ASİSTAN HAVA TRAFİK KONTROLÖRÜ ALIMI

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) de personel alımı yapan kamu kurumları arasında yer alıyor. Buna göre DHMİ bünyesinde istihdam edilmek üzere 24 asistan hava trafik kontrolörü alımı yapılaca. Bu personel alımlarına işilkin başvuru işlemleri ise 26 Şubat 2021 tarihine kadar yapılması gerekiyor. Başvuru süreçlerinin ardından adaylar önce yazılı sınava ve sonra sözlü sınava katılacaklar. İşe alımlar bu sınavların ardından belirlenecek.

2021 BTK 30 BİLİŞİM UZMAN YARDIMCISI ALIMI

BTK tarafından Resmi Gazete'de yayımlanan personel alım ilanına göre BTK bünyesinde istihdam edilmek üzere 30 bilişim uzmanı alımı gerçekleştirilecek. Yapılacak olan alımların 10'unun hukuk fakültesi mezunlarından, 5'inin siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, işletme ve iktisat fakültelerinden mezun olanlardan, 8'inin elektronik mühendisliği mezunlarından, 4'ünün bilgisayar mühendisliği mezunlarından ve 3'ünün de endüstri mühendisliği mezunlarından olacağı bildirildi.

SAĞLIK BAKANLIĞI 2021 16 BİN SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

Sağlık Bakanlığı'na 2021 yılı için 16 Bin kişilik personel alımı yapabilmesi için kadro tahsis edildi. Sağlık Bakanlığı'nın yıl içerisinde bu tahsis edilen kadroların tamamına personel alımı yapması bekleniyor. Ancak şu ana kadar personel alımlarına ilişkin Sağlık Bakanlığı'ndan resmi veya gayriresmi bir açıklama yapılmadı. İlerleyen aylarda bu alımların gerçekleştirilmesi bekleniyor.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI 2021 20 BİN ÖĞRETMEN ALIMI!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2021'dealımını yapacağı öğretmen sayısı da belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan bu yıl içerisinde 20 Bin öğretmenin alımının gerçekleştirileceğini ilan etmişti. Bu alımların ne zaman yapılacağı ise merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk dün yaptığı açıklamada kısa sürede 2021 Öğretmen Atamaları Takvimi'nin belirleneceğini duyurdu. Öğretmen alımlarının 1-2 ay içerisinde yapılması bekleniyor.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 2021 POLİS VE BEKÇİ ALIMI!

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak olan polis ve bekçi alımları için süreç devam ediyor. POMEM alımları için şu anda adaylar başvurularını tamamladılar ve mülakat sürecini bekliyorlar. Bu sürecin ardından polis ve bekçi adayları eğitime alınacaklar. Öte yandan İçişleri Bakanlığı bunun yanında 1772 sözleşmeli personel alımı için mülakat aşamasına hazırlık yapıyor. 

İŞKUR ÜZERİNDEN 2021 KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA MEMUR VE İŞÇİ ALIMI!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden de kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımları yapılıyor. Özellikle belediyelere yapılan memur, zabıta memuru, itfaiye eri ve diğer branşlardaki alımlar sürekli olarak yapılıyor. Alım yapacak olan belediye İŞKUR üzerinden ilan yayımlayarak personel alımlarını duyuruyor. Belediyelerin yanı sıra diğer kamu kurum ve kuruluşları da personel alımlarını İŞKUR üzerinden gerçekleştiriyorlar. Şu anda aktif olarak çok sayıda ilanla binlerce personel alımı için başvurular İŞKUR ve ilgili kurumlar tarafından alınıyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@