2021 EGM Bekçi, PTT Memur, PA Polis Alımları Ne Zaman Yapılacak? Olası Tarihler

2021 yılında PTT bünyesine memur alımları yapılması bekleniyor. Bir diğer beklenti ise EGM'nin Bekçi, Polis Akademisi Başkanlığı'nın da polis alımı yapması. Peki bu duyurular ne zaman yayımlanacak? Olası başvuru ve ilan tarihlerini ele aldık.

2021 EGM Bekçi, PTT Memur, PA Polis Alımları Ne Zaman Yapılacak? Olası Tarihler

2021 yılı memur alım ilanları arasında bazı kurumların duyuruları merakle bekleniyor. 

Emniyet Genel Müdürlüğü, PTT Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi Başkanlığı'nca yayımlanması muhtemel duyurular, adayların en fazla merak ettikleri alımların başında geliyor. En meak edilen nokta ise bu kurumlar memur alımı yapacak mı? Memur alımı yapacaklarsa ilanlar ne zaman yayımlanacak? 

PTT MEMUR ALIMI YAPACAK MI? MUHTEMEL İLAN TARİHİ

2021 yılında beklenen duyuruların başında PTT memur alımları geliyor. PTT'den beklentilerin yüksek olmasının en önemli nedeni, kurumun uzun süredir personel alımı yapmamış olması. 2020 yılında da personel alımı gerçekleştirmeyen kurumun 2021 yılında personel alım ilanı yayımlaması bekleniyor. 

Eğer PTT 2021 yılında memur alım ilanı yayımlarsa kurumun alım yapacağı kadroların şu şekilde olması bekleniyor. 

Gişe ve Büro Görevlisi, (Pazarlama ve  Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık, Bankacılık, Firma Elemanı).Tekniker, Mühendis, Avukat, Postacı, Mimar, PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk, Endüstri Mühendisi, Mütercim-Tercümanlık).

Muhtemel İlan Tarihi

PTT 2021 personel alımlarına dair resmi açıklamada bulunmadı. Ancak kurumun önümüzdeki dönemde hem alımlara ilişkin açıklamada bulunması hemde ilan yayımlanması bekleniyor. Pandemi sürecinin etkilerini de takip ettiği düşünülen kurumun, personel alımı yapması durumunda yaz aylarında ilan yayımlanması bekleniyor. 

EGM BEKÇİ ALIMI YAPACAK MI? OLASI İLAN TARİHİ

EGM bekçi alım ilanları da on binlerce aday tarafından merak ediliyor. Lise mezunu ve KPSS şartsız gerçekleştirien bekçi alımları mesleki koşulların sağlanması ile yapılıyor. Geçtiğimiz dönemlerde çok sayıda bekçi alımı yapan EGM'nin 2021 yılı duyurusu bekleniyor. 

2021 yılı için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yada EGM'den açıklama bekleyen adayların alım olmasını umuyorlar. Bekçi kadrosunun yayımlanacak yeni ilanlarla güçlendirilmesi beklenirken bakanlığın alım planlaması olması durumunda sonbahar dönemi gibi ilan yayımlayabileceği değerlendiriliyor. 

POMEM POLİS ALIMLARI MUHTEMEL İLAN TARİHİ

2021 yılının ilk döneminde 27. dönem POMEM polis alımları için ön sağlık aşaması başlamıştı. Adaylar 27. dönem POMEM alımlarının nihayete ermesini ve yeni dönem alımlarının başlamasını bekliyorlar. 

Polis olmak isteyenler için polis alımlarına dair resmi açıklama gelmedi ancak bekçi alımlarında beklenen sonbahar döneminin polis alım ilanları için de tahmin ediliyor. 2021 yılı POMEM polis alımları olması durumunda ilanın sonbahar dönemine doğru yayımlanacağı düşünülüyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@