18 Yaşını Tamamlayanlar! Avrupa Birliği Kuruluşuna 70 KPSS ile En Az Lise Mezunu Büro Memuru Alınıyor

Avrupa Birliği Kuruluşu olan Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezine Büro Memuru alınacak. Kurum bünyesinde yapılacak alımlara başvurular ise 70 KPSS ile yapılabilecek.

18 Yaşını Tamamlayanlar! Avrupa Birliği Kuruluşuna 70 KPSS ile En Az Lise Mezunu Büro Memuru Alınıyor

Kamu kurumlarına dair yayımlanan ve Mayıs ayının 2. haftası itibariyle başvuru yapılacak ilanlar arasında en az lise mezunu adaylar için bir duyuru var. 

T.C. Dışişleri Bakanlığına bağlı Avrupa Birliği Başkanlığının ilgili kuruluşu Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Türkiye Ulusal Ajansı) memur alımı yapacak. Alım yapacak kadrolar farklı meslek gruplarından olurken boş pozisyonlardan biri Büro Memuru kadrosu. 

EN AZ LİSE MEZUNU BÜRO MEMURU ALIMI

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı bünyesinde yapılacak olan toplam 80 memur alımının 15 kişilik kadrosu Büro Memuru pozisyonuna olacak. Büro memuru olarak bakanlık bünyesinde çalışacak adaylar başvurularını 70 KPSS puanları olması durumunda yapacaklar. Bunun dışında kurum adayların en az lise mezunu olmalarını istiyor. İlana önlisans ve lisans mezunları da başvuru yapabilecek. Büro Memuru olmak isteyen adayların sağlamaları gereken bir diğer şart 35 yaş şartının doldurulmamış olması. 

DİĞER KADROLAR

Büro Memuru kadrosu dışında kurum farklı memur alımları da yapacak. Toplam 80 memur alımı yapacak olan AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı bu alımların 15 kişilik kısmını büro memuru diğer 65 kişilik kısmı aşağıda yer alan kadrolara yapacak.

Uzman Yardımcısı kadrosu için 58 personel alımı yapacak.

Avukat alımları için kurum 2 kişilik kontenjan ayırdı.

Büro Görevlisi yukarıda da bildirdiğimiz gibi kontenjan sayısı 15. 

Sekreter alımları için 5 personel istihdam edilecek.

BAŞVURU DETAYLARI İÇİN

İlana başvurular 17 Mayıs tarihinde sona erecek. İnternet üzerinden yapılacak başvurular için adayların diğer şartları sağlamaları gerek. Tüm detaylara ulaşmak için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@