1224 Belediye Memuru İlanı! 50, 55, 60 KPSS İle En Az Lise Mezunu Personel Alımları

Belediye başkanlıklarının çok sayıda alanda yayımladıkları duyurular var. Bu duyuruların neler olduğunu ve güncel olarak hangi belediyelerin memur alımı yaptığını araştıranlar için liste hazırladık. İl İl ilçe ilçe tüm belediyelerin memur alım ilanları haberimizde. İşte en az lise mezunu ve 50, 55 ve 60 KPSS puanıyla başvuru yapabileceğiniz o duyurular.

1224 Belediye Memuru İlanı! 50, 55, 60 KPSS İle En Az Lise Mezunu Personel Alımları

Belediye başkanlıkarının memur alım ilanları, kamuoyuan açıklandıkları anda Kamugundemi..com olarak sizlerle paylaşıyoruz. 

İl İl ve ilçe ilçe belediye alım ilanlarını takip edemeyenler için ise bu zamana kadar yayımlanmış, başvruu süreci devam eden duyuruları hazırladık. Memur olmak isteyen ve belediye ilanlarını takip eden adaylar için en tüm duyurular. 

BELEDİYELERE PERSONEL ALIMI YAPILIYOR

Belediye başkanlıkları yayımladıkları duyurular ile çok çeşitli kadrolarda personel alımı yapıyorlar. 

İlanların çok büyük bir kısmı Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri alım duyurularından oluşuyor. Öyle ki şuanda başvuru süreci açıklanan ve önümüzdeki alımları yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi belediye memuru alım ilanları tüm ilanların çok önemli bir bölümünü kapsıyor. İBB'nin belediye memuru alımları zabıta ve itfaiye kadrolarına olacak. 

Halen başvuru süreci devam eden belediye personeli alım ilanlarından İBB 541 Zabıta Memuru alımı yapacağını bildirdi. Bunun yanında belediye başkanlığı 273 İtfaiye Eri istihdam edecek. 1224 kişilik personel alım ilanlarının 814 kişilik kadrosu İBB'den yayımlandı. Bunun yanında Tekirdağ için 100 kişilik İtfaiye alım ilanı, İzmir için 171 kişilik alım ilanı, Muğla için ise 100 kişilik alım ilanı yayımlandı. 

Bu şehirlerin dışında alım yapılacak diğer il ve ilçeler şunlar. 

273 kişilik İBB İtfaiye Eri ve 100 kişilik Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlıklarının memur alım ilanları bu listede yer almadı henüz. Belediyeler bu ilanları kendi siteleri üzerinden kamuoyuna duyurdular. 

BELEDİYE MEMURU ALIM İLANLARINDA DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR

Belediye memuru alım ilanlarına başvuru yapacak adayların başvurularını yapmadan önce ilanı yayımlayan kurumun başvuru kılavuzunu tüm yönleriyle incelemesi gerekiyor. Kamu kurumlarına memur alımlarında aranan tüm şartların sağlanması esasına göre yapılan alımlarda belirleyici olan şartlar belediyelerin ilan ettiği özel şartlardan oluşuyor. 

İtfaiye Kadroları için

İtfaiye kadroları için adayların KPSS, öğrenim, 30 yaş şartı dışında, "Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması" şartını sağlamaları gerek. Bunun dışında adayların sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları istenir. 

Zabıta Kadroları için

Zabıta memuru olmak isteyenlerinde öğrenim, KPSS ve yaş şartının dışında Ehliyet Sürücü Belgesi şartını sağlamaları gerek. İlanlarda ayrıca "657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+, -) 10 kg’dan fazla fark olmamak" şartı aranır. Adayların tüm bu özel şartları sağlamaları zorunluluktur. 

İLANLARI TEK TEK İNCELEMEK İÇİN

Kamu Gündemi olarak yukarıda yer alan duyuruları tek tek sizlerle paylaşmıştık. Kamu İlanları kategorisi üzerinden tüm bu duyurulara ulaşabilir hangi belediyenin hangi şartlarla memur alımı yapacağını öğrenebilirsiniz. 

İlanları görüntülemek için TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@