110 Kamu Personeli Alımı için İlana Çıkıldı! Sağlık ve Büro Memuru Alınacak

İnönü Üniversitesi yayımladığı bir duyuru ile sözleşmeli personel alımı yapağını duyurdu. 110 kamu personeli alımı için ilana çıkan üniversite alımların sözleşmeli sağlık personeli ve büro personeli kadrolarından olacağını bildirdi.

110 Kamu Personeli Alımı için İlana Çıkıldı! Sağlık ve Büro Memuru Alınacak

İnönü Üniversitesi Rektörlüğü kadrolarında personel açığı olduğunu ve yayımladığı sözleşmeli memur alım ilanı ile bu açığın kapatılacağını duyurdu. İlgili hükümler kapsamında sözleşmeli kamu personeli alımı yapacak olan kurum bir kılavuz yayımladı. Adaylar için yayımlanan bu kılavuz sayesinde başvurulara dair tüm süreç yönetilebilecek. 

110 SÖZLEŞMELİ MEMUR ALIMI

Resmi Gazete üzerinden yayımlanan sözleşmeli kamu personel alım ilanı ileİnönü Üniversitesi Rektörlüğü toplam 110 personel alımı gerçekleştirecek. Alımların 35 kişilik kadrosu lisans hemşire pozisyonuna olacak, ancak adayların hemşire kadrosu için talep ettiği şartları sağlamaları gerek. Bunun dışında Biyolog, Diğer Sağlık Personeli, Sağlık Teknikeri kadrolarına personel alımları olacak. İnönü Üniversitesi Rektörlüğü duyusunda ayrıca sözleşmeli Büro Personeli alımı yapacağını bildirdi. 

Her bir kadro için ayrı ayrı özel koşul bildiren İnönü Üniversitesi Rektörlüğü adayların öğrenim şartının dışında talep edilen deneyim, sertifka ve varsa diğer özel koşullara haiz olmalarını istiyor. İlana başvurular 2020 yılı KPSS puanıyla yapılacak. 

Başvurular 50 KPSS puanıyla yapılabilecek. Ancak İnönü Üniversitesi Rektörlüğü belli sayıda adayı sözlü sınav için çağıracak. Bu sıralama ise KPSS puan üstünlüğüne göre belirlenecek. İlana başvuru yapacaklar için ilan edilen diğer koşullar şunlar. 

İLANA BAŞVURU YAPACAKLAR İÇİN DİĞER KOŞULLAR

657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak veya tecilli olmak. 24 saat esasına dayalı çalışmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak. 

BAŞVURU TARİHLERİ

Söz konusu personel alım ilanı adaylara 18 Mayıs itibariyle duyuruldu. Alımlar 18 Mayıs tarihinden itibaren yapılabilecek. İnönü Üniversitesi başvuruları 1 Haziran tarihine kadar kabul edecek. 

BAŞVURU EVRAKLARI VE ŞEKLİ

Başvuruda bulunacak adaylar başvurularını (1. Başvuru Dilekçesi 2. e-Devlet üzerinden alınan mezun belgesi çıktısı (Sorgulama kodu üzerinde silinti ve kazıntı olmayacaktır) 3. Nüfus cüzdanı fotokopisi 4. KPSS Sonuç Belgesi (Sorgulama kodu üzerinde silinti ve kazıntı olmayacaktır) 5. Dil Sınavı Sonuç Belgesi 6. Tecrübeyi gösteren belge) evrakları ile birlikte yapacaklar. Başvurular üniversite bünyesine şahsen yapılacak. Başvuru adresi İnönü Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı İdari Personel Bürosu olarak duyuruldu. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@