105 Daimi Personel Alımı Yapılacak! TÜBİTAK Kadroları Açıkladı

TÜBİTAK yayımladığı birden fazla duyuru ile sürekli, daimi personel alımı yapacağını duyurdu. TÜBİTAK tarafından yayımlanan duyurularda alımların sürekli işçi kadrosuna yapılacağı ilan edilse de alımlar vasıflı kadrolarda olacak. TÜBİTAK personel alım ilanlarında KPSS şartı bulunmuyor.

105 Daimi Personel Alımı Yapılacak! TÜBİTAK Kadroları Açıkladı

TÜBİTAK personel alımı için Nisan ayının son haftasında 3 duyuru birden yayımladı. Kurumun başvuru süreci devam eden 1 duyurusu daaha bulunuyor. Yayımlanan ilanlarda toplam 175 personel alımı yapılacağı ilan edildi. TÜBİTAK bünyesinde çalışmak isteyecekler için kurum ayrı ayrı başvuru kılavuzları ile boş kadroları açıkladı. 

TÜBİTAK PERSONEL ALIMI DUYURULARI

Bilindiği üzere TÜBİTAK çok farklı alanlarda farklı birimleri ile çalışıyor. Bu birimlerine ayrı ayrı personel alımları yayımlayan kurum personel alımlarını ise aynı başvuru yöntemi ile alıyor. İçerisinde bulunduğumuz ayın son günleri ile mayıs ayının başında başvuru yapılacak duyurular ise şu şekilde;

TÜBİTAK Başkanlık bünyesinde 13 personel alımı yapılacak. 

TÜBİTAK BİLGEM bünyesinde 15 personel alımı yapılacak. 

TÜBİTAK BİLGEM bünyesinde 70 personel alımı yapılacak. 

TÜBİTAK bünyesinde 77 personel alımı yapılacak. 

TÜBİTAK, TÜBİTAK BAŞKANLIK VE TÜBİTAK BİLGEM BÜNYESİNE HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

TÜBİTAK BİLGEM bünyesine yapılacak personel alımlarına dair ilk duyuruda; AR-GE Personeli alımı yapılacağı ilan edildi. İlanda yapılacak alımların çok farklı alanlarda olacağı duyuruldu. Başvurular genellikle Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği veya Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği bölümlerinden olacak. Ancak bu mühendislik bölümleriin dışında da çok sayıda alanda duyuru bulunuyor. Adayların tüm bu duyuları tek tek incelemeleri gerekiyor. 

15 kişilik duyuruda ise alımların yine Ar Ge Personeli kadrosunda olacağı ve ilana Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği veya Telekomünikasyon Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş adayların başvuru yapabilecekleri bildirildi. 

Üçüncü ilanda ise Uzman ve Uzman Yardımcısı pozisyonlarından personel alımı yapılacağı duyuruldu. Bu alımlar farklı öğrenim düzeyinden mezun adayların başvuru yapabileceği alanlardan oluşuyor. Son duyuru ise yine farklı öğrenim alanlarında proje personelleri alımı olacağı duyuruldu. 

Genel Koşullar

Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak. Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, askerlikten muaf veya askerliği tecilli olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak. Ayrıca her kadro için geçerli öğrenim, mezuniyet başarısı gibi şartların da sağlanması gerekiyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Tüm ilanlar için TÜBİTAK ayrı ayrı başvuru alacak. Adaylar kurum tarafından yayımlanan ilanlara TÜBİTAK resmi sitesinden ulaşabilecekler. Başvuru kılavuzlarında kurumun talep ettiği yöntemle başvurular alınacak. Adaylar kurumun web sitesinden başvuru formu doldurarak sürece başlayacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@