100 Zabıt Katibi Alınıyor! Lise, Önlisans, Lisans Mezunları Bölüm Şartı Yok

Yargıtay Başkanlığı tarafından yayımlanan memur alım ilanında, 100 kişilik Zabıt Katibi kadrosu bulunuyor. Kurum lise, önlisans ve lisans mezunları arasından yapacağı zabıt katibi alımlarında adaylardan bölüm şartı da istemiyor. İlana başvurular 70 KPSS puanıyla olacak.

100 Zabıt Katibi Alınıyor! Lise, Önlisans, Lisans Mezunları Bölüm Şartı Yok

Haziran ayının en dikkat çeken kamu personeli alım ilanı Yargıtay Başkanlığı'ndan gelmişti. 

Kurum farklı platformlar üzerinden yayımladığı başvuru kılavuzu ile 212 memur alımı yapacağını bu alımların 100 kişilik kadrosunun da Zabıt Katibi kadrosuna olacağını ilan etmişti. Başvuruları kısa süre önce başlayan ve kısa süre sonra sona erecek alımlar için şartları hatırlatıyoruz. 

ZABIT KATİBİ ALIM İLANI - YARGITAY 100 MEMUR ALIMI YAPACAK

Yargıtay Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda zabıt katibi alımları için kadro detayları da belli oldu. En fazla zabıt katibi alımı önlisans mezunları arasından olacak. Lisans mezunları için ayrılan kontenjan sayısı ile lise mezunları için ayrılan kontenjan sayısı ise birbirine eş.

Yayımlanan duyuruda yer alan kadro detaylar. 

60 Kişilik Kadro - Yargıtay Başkanlığı Önlisans mezunu adaylar arasından 60 zabıt katibi alımı gerçekleştirecek. 

20 Kişilik Kadro - Yargıtay Başkanlığı Lisans mezunu adaylar arasından 60 zabıt katibi alımı gerçekleştirecek. 

20 Kişilik Kadro - Yargıtay Başkanlığı Lise mezunu adaylar arasından 60 zabıt katibi alımı gerçekleştirecek. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Lise, önlisans veya lisans mezunu olup 2020 KPSS'den yeterli puanı almış olan adayların sağlamaları gereken çeşitli koşullar var. Yargıtay Başkanlığı bu şartları resmi sitesinden ve yayımladığı başvuru kılavuzunda ilan etti. Adaylar için ilan edilen o şartlar maddeler halinde sizlerle. 

a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara haiz bulunmak,

b) Başvuru tarihi itibariyle18 yaşını tamamlamış olmak,

c) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

d) Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,

e) Zabıt Katibi, Çözümleyici, Programcı, Teknisyen, Tekniker, Kameraman pozisyonlarına başvuracak adayların başvurunun son günü olan 11.06.2021 tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak. (Doğum tarihi 11.06.1986 ve sonrası olanlar müracaat edebilir.)

f) 2020 yılı KPSS(B grubu) sınavına girmiş olmak ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden, ön lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Uygulama Sınav Şartı

Yargıtay zabıt katibi alımı için başvuruda bulunan ve başvurusu kabul edilen adayları bilgisayar uygulama sınavına çağıracak. Adaylardan uygulama sınavında, sınav komisyonunca belirlenecek metinden bilgisayar ile imla kurallarına ve noktalama işaretlerine uygun olarak, yanlışsız, vuruş hesabı yapılmadan, üç dakikada en az doksan kelime yazma şartı aranacaktır.

BAŞVURU SÜRECİ 11 HAZİRAN'DA SON

Söz konusu memur alım ilanına başvuru yapacak adaylar için başvurular 11 Haziran tarihinde sona erecek. Adaylar başvurularını e-Devlet sistemi aracılığıyla kurumun web sitesi üzerinden online yapacaklar. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@