Vali dört şehirde eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı

Bir gün boyunca üç kentte eğitime bir gün ara verildi.

Vali dört şehirde eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı

Vali dört şehirde eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı - Düzce Valisi Cevdet Atay Atay, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve Bolu Valisi Erkan Kılıç, valisi oldukları şehirde eğitim öğretime bir gün ara verildiğini vatandaşlara duyurdu.

Gece saat 04.08 sularında Düzce merkezli 6 büyüklüğünde deprem oldu. Gölkaya merkezli deprem sonrası 46 vatandaşın yaralandığı aktarıldı. Şimdiye kadar tam rakamın ulaşmadığını belirten Düzce Valisi Cevdet Atay, saha çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Düzce'de eğitim öğretime bir gün ara verildi.

Düzce Gölkaya merkezli deprem etkisini İç Anadolu Kuzeyi, Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz Bölgesi boyunca geniş ölçekte hissettirdi.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, depremin etkisi nedeniyle kentte bir gün boyunca eğitim öğretime ara verildi.

Bolu Valiliği, yazılı açıklamasında, 'Deprem nedeniyle tedbir amaçlı ilimiz genelinde tüm eğitim kurumlarında bir gün eğitim öğretime ara verilmiştir.' dedi.

Düzce Gölkaya merkezli 6 büyüklüğündeki deprem etkisini Ankara, Eskişehir, Bolu, Sakarya, Kocaeli, Çankırı, Kastamonu ve birçok şehirde derinden hissettirdi. Milyonlarca vatandaş gece saatlerinde deprem etkisiyle yatağından fırladığı öğrenildi.

Eğitime ara veren iller arasında Zonguldak'ta dahil oldu. Depremin derinden hissedildiği şehirler arasında Zonguldak'ta gerekli incelemeler sonrası eğitim kurumlarında önlem ve tedbir amaçlı eğitim-öğretime bir gün ara verildi.

Zonguldak Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, ilçede tüm okullarda eğitim-öğretime bir gün ara verildiğini açıkladı.

Zonguldak Ereğli'de de bir gün ara verilmişti.

SONRAKİ HABER