Ulaştırma Bakanlığı Öğretmenler Günü vesilesi ile düzenlenmiş olan indirim kampanyasını duyurdu! İşte bakanlığın Öğretmenler Günü hediyesine ilişkin ayrıntılar

Ulaştırma Bakanlığı kesenin ağzını açtı! PTT gönderilerine ve tren biletlerine yüzde 50 indirim! Son tarih 30 Kasım!

Ulaştırma Bakanlığı Öğretmenler Günü vesilesi ile düzenlenmiş olan indirim kampanyasını duyurdu!

Her sene olduğu gibi bu sene de milyonlarca öğretmen, öğrenci ve veli tarafından kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü, Ulaştırma Bakanlığı’nın da gündemine girdi. Öğretmenler Günü kapsamında ülke sınırlarımız içerisinde veya dışarısında hizmet veren tüm öğretmenler için geçerli olan yeni bir hediye kampanyasının geliştirildiğini duyuran bakanlık, 30 Kasım tarihine kadar geçerliliği bulunan kampanyaya ilişkin ayrıntıları paylaştı.

Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılmış olan resmi açıklamaya göre bugünden itibaren geçerli olmak üzere 30 Kasım tarihine kadar PTT’den yapılacak işlemlere ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’ndan alınacak olan tren biletlerine, indirim haklarının tanımlanacağı bilgisi kaydedildi.

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI’NDAN ÖĞRETMENLERE PTT VE TREN BİLETİ İNDİRİMİ!

Ulaştırma Bakanlığı tarafından düzenlenen Öğretmenler Günü indirim kampanyası kapsamında 30 Kasım tarihine kadar Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’ndan tren bileti satın alacak olan öğretmenlere yüzde 50 indirim yapılacağı bilgisi kaydedildi. Ayrıca bakanlık ilgili tarihler arasında PTT’den ücretli işlem yapmak isteyen öğretmenlere de yüzde 25 oranında indirim hakkının tanımlanacağını bildirdi.

20 BİNİ AŞKIN ÖĞRETMEN FAYDALANDI!

Bugün kutlanan Öğretmenler Günü için özel olarak düzenlenmiş olan PTT ve tren bileti indirimi kampanyası kapsamında binlerce öğretmene erişilmesi planlanırken daha önce de bu kampanya kapsamında öğretmenlere avantajlı hizmetler sunulmuş olduğu öğrenildi.

Ulaştırma Bakanlığı MEB’e ve YÖK’e bağlı kurumlarda öğretmenlik yapan vatandaşlar için geliştirmiş olduğu indirim kampanyası kapsamında 2017 yılından bu yana binlerce öğretmene ayrıcalıklı hizmetin sunulmuş olduğunu belirtti. 2017- 2021 yılları arasında kutlanan Öğretmenler Günü kapsamında indirim kampanyasından yararlanan öğretmen sayıları, yıllara göre şu şekilde açıklandı:

  • 2017 yılında indirim kampanyasından yararlanan öğretmen sayısı: 4 bin 352 öğretmen
  • 2018 yılında indirim kampanyasından yararlanan öğretmen sayısı: 4 bin 567 öğretmen
  • 2019 yılında indirim kampanyasından yararlanan öğretmen sayısı: 6 bin 206 öğretmen
  • 2020 yılında indirim kampanyasından yararlanan öğretmen sayısı: Bin 473 öğretmen
  • 2021 yılında indirim kampanyasından yararlanan öğretmen sayısı: 4 bin 4 öğretmen