TOKİ'den vatandaşlara dolandırıcılık uyarısı!

TOKİ tarafından sosyal medya üzerinden vatandaşlara uyarı geldi! Dolandırıcılık olaylarının arttığına değinilerek vatandşlara uyarıda bulundu.

TOKİ'den vatandaşlara dolandırıcılık uyarısı!

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olarak adlandırılan 250 bin konut İlk Evim İlk İşyerim hakkında daha önce olduğu gibi yeniden dolandırıcılık uyarısı geldi. Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olabilmesi için gerçekleştirilen bu projede sahte iletişim numarası ile dolandırıcılık vakalarının arttığına değinerek bu anlamda dikkatli olunması gerektiğinden bahsetti. Yapılan bu uyarı sosyal medyadan paylaşılan yazı ile gerçekleşti. 

TOKİ'DEN VATANDAŞLARA DOLANDIRICILIK UYARISI 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından vatandaşlara bahsedilen dolandırıcılık konusu ile ilgili sosyal medya üzerinden şu şekilde paylaşımla uyarı geldi;

"Son günlerde konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşlarımızı konut sahibi yapan İdaremizin ismi kullanılarak sahte iletişim numaraları aracılığı ile sahtekarlık ve dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu tespit edilmiştir. 

Öncelikle belirtmek isteriz ki idaremiz tarafından satışa sunulan konutların başvuru toplama, sözleşme imzalama, devir, teslim, tapu ve benzeri işlemlerinin tamamı Türkiye Halk Bankası ve T.C. Ziraat Bankası'nın yetkili şubeleri aracılığı ile yapılmakta başka bir banka şubesi ve/veya şahıs hesapları üzerinden işlem yapılmamaktadır. Bu sebeple size telefonla veya şahsen ulaşarak konut çıktığını söyleyip, ödeme talep eden kişi veya kişilere itibar edilmemesi gerekmektedir. Ayrıca sizinle irtibata geçerek para talebinde bulunulması durumunda savcılığa suç duyurusunda bulunulması gerekmektedir."

Bu açıklama ile birlikte ev alma hayali kuran vatandaşlara dolandırıcılar tarafından uygulanan yöntemler ile hayallerini ve paralarını çaldırmamaları konusunda uyarı yapıldı. Bu uyarının ardındna vatandaşlara bu talepleri ciddiye almamaları gerektiği konusunda daha önce olduğu gibi şimdi de çağrıda bulunulmuş oldu. 

SONRAKİ HABER