TOKİ'den son dakika duyurusu yapıldı! 500 2000 TL paranız yanabilir hemen kontrol edin

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamalar gündemde uzun süre etkisini gösterdi. Buna göre ise yapılan son dakika açıklaması ile birlikte vatandaşların parası yanmaması adına uyarılar üst üste geldi. TOKİ'den son dakika duyurusu yapıldı! 500 2000 TL paranız yanabilir hemen kontrol

TOKİ'den son dakika duyurusu yapıldı! 500 2000 TL paranız yanabilir hemen kontrol edin

TOKİ'den son dakika duyurusu yapıldı! 500 2000 TL paranız yanabilir hemen kontrol edin - Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamalar gündemde uzun süre etkisini gösterdi. Buna göre ise yapılan son dakika açıklaması ile birlikte vatandaşların parası yanmaması adına uyarılar üst üste geldi.

Türkiye'de Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi duyurulurken bu süreçte ise başvurular yapılmaya başlanmıştı. Vatandaşlar tarafından gelen şikayet ve uyarılar sonrasında ise ciddi önem taşıyan konular ile ilgili TOKİ'den resmi açıklama geldi. İşte detaylar ve daha fazlası için kamugundemi.com adresini takip etmeyi unutmayınız.

Türkiye'de milyonlarca vatandaş için önemli uyarılar yapıldı. Buna göre ise TOKİ tarafından yapılan yazılı açıklamada, TOKİ’nin isim ve logosunun kullanılarak dolandırıcılığa karşı vatandaşların dikkatli olması istendi.

GÜNDEMDE GENİŞ YANKI UYANDIRDI

Türkiye'de uzun süren TOKİ sosyal konut projeleri son günlerde popülaritesini yitirmişe benziyor. Buna göre ise ev sahibi olmak için kura çekiliş tarihlerini bekleyen vatandaşlar için yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Gelen açıklamada ise TOKİ'nin ismi, logosu ve sosyal medya hesapları iletişim numaraları ile dolandırıcılık girişimlerinde bulunulduğu iddia edildi. İşlemlerin yalnızca Ziraat Bankası ve Halk Bankası üzerinden yapıldığının altı çizildi.

TOKİ'DEN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

İdaremiz tarafından satışa sunulan konutların başvuru toplama, sözleşme imzalama, devir, teslim, tapu gibi işlemlerinin tamamı Halk Bankası ve Ziraat Bankası’nın yetkili şubeleri aracılığı ile yapılmakta, başka bir banka şubesi veya şahıs hesapları üzerinden işlem yapılmamaktadır. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için idaremizin internet sayfası, ‘444 86 54’ numaralı çağrı merkezi, onaylı kurumsal sosyal medya hesapları ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmemeleri, iş ve işlem yapmamaları gerekmektedir.

TOKİ tarafından yapılan açıklama sonrasında ise vatandaşların mağdur olmaması amacıyla dikkatli olunması gerektiği ifade edildi. Yapılan açıklamalar dikkate alınarak resmiyetine güvenilmeyen hiç bir yere herhangi bir ödeme vs. bilgi verilmemesi gerektiğine dikkat çekildi.

KAMU GÜNDEMİ | ANKARA

SONRAKİ HABER