TOKİ sosyal konut projesi borcu erken ödeme de indirim var mı, ne kadar?

Bakan Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre sosyal konut projesinde erken ödeme kampanyasının yakın zamanda duyurulacağı belirtildi.

TOKİ sosyal konut projesi borcu erken ödeme de indirim var mı, ne kadar?

TOKİ sosyal konut projesi dar gelirli vatandaşların ev sahibi olabilmesi için imkanlar sunuyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasıyla birlikte 250 bin sosyal konut için gerekli adımların atıldığı ve yapımının kısa süre içerisinde başlayacağı belirtilmişti. Projenin iki sene içerisinde biteceğini bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan konut ödemeleri hakkında da bilgiler verdi. 

"İndirim Kampanyamız Hazır"

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yakın zamanda duyurulan sosyal konut programı hakkında bilgi verdi. Bakan Kurum sosyal medyadan yaptığı duyuruda  "Daha önce TOKİ’den ev alan ve borcu devam edenler için de bir müjdemiz var. Borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için indirim kampanyamız hazır. Kampanyanın detaylarını Cumhurbaşkanımız yarın açıklayacak." ifadelerini kullandı.

Açıklamalarına devam eden Bakan Kurum; “Bugüne kadar tam 1 milyon 170 bin konut inşa eden TOKİ’mizin tecrübesiyle; milletimizin uygun fiyatlı güvenli konutlarda oturması için gece gündüz çalışıyoruz. ‘İlk Evim İlk İş Yerim’ projemiz de bu hedefle yola çıkmış; yerli ve milli imkânlarla yapılan bir Millet kampanyası! Kampanyamızda maliyet üzerinden yaptığımız yüzde 40 indirimle vatandaşımıza en uygun şartları oluşturmaya çalıştık. Ödeme sırasında da kolaylıklar sağlamaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullanarak büyük müjdeyi verdi.

TOKİ sosyal konut projesi borcu erken ödeme de indirim var mı, ne kadar?

Yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamayla birlikte sosyal konutlarını bir an önce almak isteyen ve ödemelerini hızlıca bitirenler için yeni kampanya duyurulacak. Yapılacak kampanyanın detayları henüz resmi olarak açıklanmadı. 

Ödemesi Devam Eden TOKİ Ödemeleri İçin Kolaylık

Daha önceden TOKİ'den ev alan ve ödemesi devam eden kişiler için de kolaylık sağlanacağını belirten Bakan Kurum, binlerce kişiyi sevindirdi. Sosyal medya uygulaması üzerinden yapılan açıklama kısa süre içerisinde en önemli gündem maddelerinden biri haline gelmiş durumda.