TOKİ Kayseri Mimarsinan kura sonucu açıklandı! TOKİ kura sonucu sorgulama ekranı

Uzun süredir beklenilen kura sonuçları belli oldu. Bugün saat 11.00'da canlı yayında ve noter huzurunda yapılan kura sonuçlarını açıkladı. İşte 18 konut için yapılan kura sonucu sorgulama ekranı

TOKİ Kayseri Mimarsinan kura sonucu açıklandı! TOKİ kura sonucu sorgulama ekranı

TOKİ Kayseri kura sonuçlarına başvuru yapan kişiler tarafından uzun süredir beklenilen kura sonuçları belli oldu. Bugün saat 11.00'da canlı yayında ve noter huzurunda yapılan kura sonuçlarını açıkladı. Başvuru yapan pek çok vatandaş ise oldukça büyük bir heyecan ile sonuçları izlemeye başladı. 

Dar gelirli ailelerin de konut sahibi olması için çıkılan bu yolda “Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Mimarsinan Mahallesi, Esnaf Ve Sanatkarlar Odası 3.Etap 285 Konut İnşaatı İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi” kapsamında Toplu Konut Projesinde 18 adet konut satışa konuldu. 5 Eylül tarihinden 9 Eylül tarihine kadar başvuruların tamamlanmasının ardından peşinat tutarlarının yüksek olması da göz önünde bulundurularak 18 konut için oldukça şaşırtıcı sonuçlar geldi. 

REKOR BAŞVURU GELDİ! 

2+1 3+1 konutlara rekor sayıda başvuru yapılmasının hemen ardından sonuçların ne zaman açıklanacağı konusunda merak edilenler artmaya başladı. Normal şartlarda başvuruların tamamlanmasının ardından 10 gün sonra yani 19 Eylül tarihinde yapılacak olan kura bazı teknik aksaklıklar nedeniyle 21 Eylül yani bugüne ertelendi. Bugün ise saat 11.00'da noter huzurunda canlı yayında kura çekildi. 

Sınırlı sayıda verilecek olan konutlar için gelen başvuru sayısı pek çok kişiyi şaşırttı. Hemen hemen 10 bine yakın başvurunun gelmiş olması olasılıklar arasında verilirken bunun yanı sıra daha önce de 9 konut için yapılan başvuruların da oldukça fazla olduğu akıllara geldi. 

TOKİ KURA ÇEKİLİŞ SONUÇLARINA NEREDEN BAKILIR? 

Kayseri'de yaşayan ve TOKİ kura sonuçlarına bakmak isteyen pek çok kişi internet üzerinden nasıl kura sonuçlarına bakılabileceği konusunda araştırma yapmaya başladı. Saat 11.00'da başlayan kura çekimlerinin sonuçlarının akşam saatlerinde sisteme yükleneceğinin öğrenilmesinin yanı sıra e-devlet üzerinde sorgulanabileceği öğrenildi. 

TOKİ KURA SONUCU SORGULAMA EKRANI 

Yukarıda verilen bağlantı üzerinden sonuçlarını merak eden kişiler kolay bir şekilde bağlantıya girerek kendi e-devlet bilgilerini doldurmasının ardından sonuç ekranına ulaşabilmektedir. Buradan da sisteme yüklendiği takdirde sonuçlar görülebilecektir.