TOKİ arsa projesinde ikamet gelişmesi! Arsa taksit fiyatları, satışı olan iller hemen inceleyin

Türkiye'de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan sosyal konut projelerine bu sene oldukça yoğun ilgi gösterildi. Barınma krizi yaşayan vatandaşlar ev sahibi olmak için başvurularını tamamladılar. TOKİ arsa projesinde ikamet gelişmesi! Arsa taksit fiyatları, satışı olan iller hemen inceleyin

TOKİ arsa projesinde ikamet gelişmesi! Arsa taksit fiyatları, satışı olan iller hemen inceleyin

TOKİ arsa projesinde ikamet gelişmesi! Arsa taksit fiyatları, satışı olan iller hemen inceleyin - Türkiye'de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan sosyal konut projelerine bu sene oldukça yoğun ilgi gösterildi. Barınma krizi yaşayan vatandaşlar ev sahibi olmak için başvurularını tamamladılar. Hükümet kanadından gelen açıklamalar doğrultusunda sosyal konut projesinin yanı sıra arsa ve işyeri gibi farklı projelerde vatandaşların beğenisini kazandı. İşte detaylar ve daha fazlası kamugundemi.com adresinde yer alıyor.

İKAMET ŞARTINDA DEĞİŞİKLİK

TOKİ arsa projesinde yaşanan ikamet gelişmesi vatandaşlar tarafından oldukça araştırılmaya başlanmıştı. Bu doğrultuda arsanın ücreti ve taksit fiyatları gibi sorgulanmıştı. İkamet şartı ile ilgili yetkililerden gelen son bilgilere göre ise son 1 yıldır ikamet ediyor olma şartının ortadan kaldırıldığı öğrenildi. Bir kişinin kendi il sınırları içerisinde yer alan arsaya başvuru yapabileceği ifade edildi.

TOKİ ARSA PROJESİ BAŞVURU ŞARTLARI

  • T.C. Vatandaşı olmak.
  • 18 yaşını doldurmuş olmak.
  • O Belediye sınırları içerisinde ikamet etmek.
  • Tahsis edilecek arsalar, Büyükşehir Merkez ilçelerden herhangi birisinde ise Merkez ilçelerden herhangi birisi sınırı içinde ikamet etmek. Diğer Belediyelerde ise arsa tahsisi öngörülen Belediye sınırları içerisinde ikamet etmek.
  • Aylık Gelir Durumu 16.000 TL'nin altında olması.
  • Arsa tahsis edilecek kimselerin, kendisinin veya eşinin veya ergin olmayan çocuğunun herhangi bir belediye sınırı içinde ev yapmaya müsait arsaya veya her hangi bir yerde bir ev veya apartmanın ayrı bir dairesine karşılık olan arsa payına sahip olmaması şarttır.
  • 775 sayılı Gecekondu Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği hükümleri uyarınca yapılmış olan uygulamalardan daha önce faydalanmamış olmak.
  • Başvuru bedeli olarak 500 TL yatırılması

TOKİ ARSA VE TAKSİT FİYATLARI

TOKİ arsa projesinde ikamet gelişmesi! Arsa taksit fiyatları, satışı olan iller hemen inceleyin

TOKİ'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte; 350 ila 500 metrekarelik müstakil parsel arsaların fiyatı 192 bin 500 TL'den taksitleri ise bin 604 TL'den başlayacak.

Hisseli parseller de ise fiyatlar 112.500 TL'den başlarken taksitleri ise 937 TL'den başlamış olacak.

TOKİ arsa projesinde 10 yıl vade ile faizsiz olarak vatandaşlara satışı sağlanacak.

SONRAKİ HABER