TOKİ 250 bin sosyal konutta İstanbul kura tarihi belli oldu

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 250 bin sosyal konut projesinde İstanbul bölgesi için kura tarihleri belli oldu.

TOKİ 250 bin sosyal konutta İstanbul kura tarihi belli oldu

TOKİ 250 bin sosyal konutta İstanbul kura tarihi belli oldu - Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 250 bin sosyal konut projesinde İstanbul bölgesi için kura tarihleri belli oldu. İstanbul TOKİ kura çekişi için tüm detaylar gelmeye devam ederken bu süreçte İstanbul'da Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Çatalca, Silivri ve Tuzla ilçelerinde konut inşası yapılacak.

Toplu Konut İdaresi'nin resmi internet sayfasında yer alan açıklamalara göre Tuzla Aydınlı Mah. Konaşlı Mevki 508 adet konu kura çekilişi için tarihler resmen belli oldu. Bu doğrultuda İstanbul kura tarihlerine dair detaylar da haberde yer ediniyor.

TOKİ İSTANBUL KURA TARİHİ BELLİ OLDU

Türkiye'de TOKİ tarafından yayımlanan haftalık takvim doğrultusunda kura çekilişlerinde ikinci etap sona eriyor. Doğu ve Güney Doğu Anadolu'da yapılan kura çekilişi sonrası nihayet sıra İstanbul'a geldi. Tuzla'da yapılacak kura için çekiliş tarihleri kesinleşirken detaylar da Kamu Gündemi'nde yer ediniyor. 

TOKİ İSTANBUL KURA ÇEKİMİ

TOKİ resmi internet sitesinden yapılan duyuru sonrasında, İstanbul'da gerçekleştirilecek kura çekimi için tarih belli oldu. Bu doğrultuda Tuzla'da yapılacak olan kura çekimlerinin 30 Kasım Çarşamba günü saat 11:00'da yapılması bekleniyor.

 

TOKİ'den yapılan açıklama şu şekilde:

"T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 50.000 Sosyal Konut Projesi kapsamında, İstanbul Tuzla Aydınlı Mah. Konaşlı Mevki 508 Adet Konut Projesi'nde inşa ettirilen; 2+1 nitelikli 218 adet ve 3+1 nitelikli 290 adet olmak üzere toplamda 508 adet konutun hak sahipleri arasından Konut Belirleme Kurası çekilecektir. 30 Kasım 2022 tarihi Çarşamba günü, Saat 11.00'de gerçekleştirilecektir."

KURALAR BURADA

TOKİ İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Samsun, Muğla, Antalya gibi tüm bölgelerde ki kura çekimlerine dair sıcak gelişmelerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin:

ANDROİD TIKLA

APPLE TIKLA

SONRAKİ HABER