Sağlık Bakanlığına 85 bin personel alınacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye-Azerbaycan Sağlık İş Formu'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın personel alımıyla ilgili verdiği müjdeyi yeniledi. Bu yıl 85 bin personel alınacağını duyurdu.

Sağlık Bakanlığına 85 bin personel alınacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye-Azerbaycan Sağlık İş Forumu'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın personel alımıyla ilgili verdiği müjdeyi yeniledi. Bu yıl 85 bin personel alınacağını duyurdu.

Bakan Koca, bugün Bakü'de Türkiye-Azerbaycan Sağlık İŞ Forumu görüşmelerinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kendisine yönelik gelen soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği müjde ile beraber bu yıl içerisinde 85 bin personelin sağlık alanına kazandırılacağını bildirdi.

BAKAN KOCA HASTANELERİN KAPATILMASI SÖZ KONUSU OLAMAZ

Koca, kamuoyunda hastanelerin kapatılacağına dair iddiaları yalanladı. Herhangi bir hastanenin kapanma ihtimali bile söz konusu olmadığını vurguladı. Bazı hastanelerde ekipmanların Etlik Şehir Hastanesi için değerlendirileceğini belirtti. Bakan Koca, ''Onkoloji hastanemiz hizmet vermeye devam edecek. Diğer hastanelerimiz de hizmet vermeye devam edecek. Sadece hiçbir hastanemiz sonraki süreçte sağlık hizmeti dışında bir amaçla kullanılmayacaktır. Burada bazı hastanelerimizin yer yer ekipmanları yer yer insan kaynağı Etlik Şehir Hastanesi için değerlendirilecektir.'' diyerek konuştu.

Ankara'da yeni açılacak en büyük ikinci şehir hastanesi Etlik Şehir Hastanesinin Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılacağını bildirdi. Etlik Şehir Hastanesi'ne dair detaylar verdi. 4 bin yatak kapasitesi ve 1000 dönüm araziye kurulan hastane, son teknoloji ekipmanlarla donatılacağını aktardı.

''BU CUMA MUHTEMELEN KADROLAR AÇIKLANMIŞ OLACAK''

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdeyi verdiğini ve bu yıl içinde 85 bin yeni personelin alınacağını bildiren açıklamaları:

''Bu cuma günü muhtemelen kadrolar açıklanmış olacak. Biz ÖSYM'ye gönderdik. 9 bini geçen bir kadrodan bahsediyoruz. Ben özellikle yoğun bir talebin olacağını, yüzde 90'ların üzerinde bir doluluk olacağını tahmin ediyorum. 'Beyaz reform' diye adlandırdığımız yeni dönemde kamuya dönüşün çok yoğun olduğunu görüyoruz. Önümüzdeki dönemde kamunun her geçen gün güvenilir bir liman olduğunu hepimiz birlikte görmüş olacağız. Birtakım özlük haklarının devreye girmesiyle kamunun bundan sonraki süreçte özellikle hekimlerimiz için daha cazip olacağını göreceğiz.'' ifadelerini kullandı. 

Koca, bu yıl sonuna kadar yeni personellerin Sağlık Bakanlığı'na kazandırılacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 85 bin yeni personelin alınacağına dair müjdeyi verdiğini bildirdi.