Sağlık Bakanı Koca, Azerbaycan'da gündeme ilişkin konuştu! Gelen iddiaları yalanladı

Bir süredir Ankara'da büyük bir heyecan ile beklenen şehir hastanesinin açılış tarihinin belli olması ile birlikte geçtiğimiz günlerde Onkoloji hastanesinin şehir hastanesinin açılması nedeniyle kapanacağı iddia edilmişti. Bakan Koca bu iddialara yanıt verdi.

Sağlık Bakanı Koca, Azerbaycan'da gündeme ilişkin konuştu! Gelen iddiaları yalanladı

Ankara'da vatandaşlar tarafından büyük bir merak ve heyecan ile beklenen şehir hastanesi için tarih verildi. Önümüzdeki günlerde açılışlarının gerçekleşeceği şehir hastanesi için Onkoloji hastanesinin kapanacağı iddia edilmişti. Bu iddiaların gündeme gelmesinin hemen ardından ise hastanenin hizmet durumu hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı. 

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA GELEN İDDİALARI YANITLADI! 

Türkiye - Azerbaycan Sağlık İş Forumu'na katılmak üzere Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye giden Fahrettin Koca burada gündeme dair konular ile birlikte son günlerde ortaya atılan iddialar hakkında açıklama yaptı. Ankara'da açılacak olan hastane ve kapanacağı iddia edilen hastane hakkında açıklamalarda bulunan Koca, şu şekilde konuştu; 

ALGILARA İNANMAYIN 

Yeni hastanenin açılışı ile birlikte diğer hastanelerin kapanmayacağını açıklayan Fahrettin Koca,  "Çarşamba günü açacağımız hastane ile birlikte kapatılması 10 yıl önce plan olarak düşünülen hiçbir hastanemizin sağlık hizmeti vermesini engellemeyeceğiz. Yani o hastanelerimizde sağlık hizmeti verilmeye devam edilecek. Bazılarının iddia ettiği gibi 'Onkoloji hastanemiz kapanıyor yeni hastane için' gibi birtakım algılara inanmayalım. Onkoloji hastanemiz hizmet vermeye devam edecek. Diğer hastanelerimiz de hizmet vermeye devam edecek. Sadece hiçbir hastanemiz sonraki süreçte sağlık hizmeti dışında bir amaçla kullanılmayacaktır." dedi ve şu şekilde devam etti,

Burada bazı hastanelerimizin yer yer ekipmanları yer yer insan kaynağı Etlik Şehir Hastanesi için değerlendirilecektir. Etlik Şehir Hastanesi en son noktada hastanın gelebileceği ve bütün sorunlarının çözüm geliştirilebileceği bir merkez olarak inşa edildi. Yani oradan hastanın bir başka yere sevk edilmemesi planlanarak yapıldı. Dolayısıyla burayı en iyi mükemmeliyet merkezinin olduğu bir altyapıyla açmamız gerekiyor. Bu çerçevede de birtakım hastanelerimizin insan kaynağından istifade edeceğiz ama bu hastanelerimiz hizmetlerine devam edecek."  şeklinde konuştu. 

TUS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

Pek çok kişi tarafından da bir süredir merak edilen konulardan biri olan TUS sınavının henüz açıklanmadığını ifade eden Fahrettin Koca, "Bu cuma günü muhtemelen kadrolar açıklanmış olacak. Biz ÖSYM'ye gönderdik. 9 bini geçen bir kadrodan bahsediyoruz. Ben özellikle yoğun bir talebin olacağını, yüzde 90'ların üzerinde bir doluluk olacağını tahmin ediyorum. 'Beyaz reform' diye adlandırdığımız yeni dönemde kamuya dönüşün çok yoğun olduğunu görüyoruz. Önümüzdeki dönemde kamunun her geçen gün güvenilir bir liman olduğunu hepimiz birlikte görmüş olacağız. Birtakım özlük haklarının devreye girmesiyle kamunun bundan sonraki süreçte özellikle hekimlerimiz için daha cazip olacağını göreceğiz." şeklinde konuşarak 85 bin kişinin alımının bu sene gerçekleşebileceğini açıkladı.