Olaylı biten maçta İzmir Valisi Köşger: 13 kişi gözaltında

TFF 1. Lig'in 15. hafta karşılaşmasında İzmir derbisi Göztepe-Altay maçında Altay'ın kalecisi Ozan Evrim Özenç'e Göztepe taraftarı saldırdı. Olay hakkında 13 kişi gözaltına alındığı açıklandı.

Olaylı biten maçta İzmir Valisi Köşger: 13 kişi gözaltında

Olaylı biten maçta İzmir Valisi Köşger: 13 kişi gözaltında - İzmir derbisi olaylı bitti. Göztepe-Altay karşılaşmasında karşılaşmasının ilk dakikalarında tribünlerden sahaya atlayan bir seyirci Altay kalecisi ozan'a arkadan yanaşarak köşe bayrağının direğini kafasına vurdu ve Ozan yer kaldı. Altay takımı oyuncuları soyunma odasına giderken, tribünlerden çok sayıda yabancı madde atıldı. Hakem müsabakayı durdurduğu açıklanmasıyla birlikte olaylar daha da kızıştı.

Göztepe ve Altay takımlarının karşılaştığı İzmir derbisinde tribünlerden sahaya inen bir taraftarın köşe bayrağını eline aldığı gibi arkadan Altay kalecisi Ozan'a yanaşıp kafasına vurdu. Acil sağlık görevlileri ilk müdahalenin ardından en yakın hastaneye sevk etti. Ozan'ın hayati tehlikesi bulunmadığı ama yabancı madde nedeniyle yaralanan bir taraftarın apar topar ameliyata alındığı öğrenildi. Kaleci Ozan'ın başında kesik olduğu aktarıldı.

İzmir Gürsel Aksel Stadı'nda karşılaşmanın en hararetli dakikalarında sahaya atlayan taraftar nedeniyle istenmeyen olaylar gelişti. Kaleci Ozan yaralandığı an ambulansla İzmir'e özel hastaneye kaldırıldı.

Göztepe seyircilerinin yer aldığı tribüne doğru fırlatılan yabancı madde nedeniyle M.Ç. adlı taraftar ambulansla Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı. Fişek benzeri bir maddenin isabet etmesi taraftarın yüzünden yaralanmasına sebep oldu. Apar topar ameliyata alınan Göztepe taraftarının hayati tehlikesi olmadığı söyleniyor.

Olaylı biten maçta İzmir Valisi Köşger: 13 kişi gözaltında

İZMİR DERBİSİNDE 13 KİŞİ TUTUKLANDI

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, 'İşaret fişeğini atan şahıs da etrafındaki olan kişiler de gözetim altında. Bu olayın peşi bırakılmayacak. En ince noktasına kadar konu detaylıca araştırılacak ve bu işi yapanlar, Türk hukuk sistemi içindeki almaları gereken en ağır cezayla cezalandırılacaklar. Cezalandırılmalarının sağlanması için gereken bütün takibat, hukuki süreçler yerine getirilecek' ifadelerini kullandı.

Altay tribünlerinden Göztepe seyircilerinin olduğu bölüme karşılaşmanın 19. dakikasında yabancı madde atıldı. Yaralanan taraftar için sahaya 2 ambulans girdi. Bu sırada 22. dakikasında maç durdu. Göztepe taraftarı, sahaya atlayıp köşe direğine doğru yöneldi. Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç'in kafasına vuran taraftar maçın tatil edilmesine ve kalecinin başı kesilmesine neden oldu.

SONRAKİ HABER