Müjdeli haber geldi! 958 Genç kamuya atanacak! Başvuru tarihi ve şartları belli oldu!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının kurum ve kuruluşlarında yetişen ve sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençlere müjdeli haber geldi. 958 Genç kamuya atanacak. Peki başvuru şartları ve tarihi ne? İşte detaylar...

Müjdeli haber geldi! 958 Genç kamuya atanacak! Başvuru tarihi ve şartları belli oldu!

Bakanlıktan yazılı açıklama geldi. Gelen açıklama doğrultusunda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının kurum ve kuruluşlarında yetişen ve sosyal hizmet modellerinden yararlanan 958 genç kamuya atanarak iş sahibi olacak. Farklı alanlarda yapılacak bir çok açıklama duyuruldu. İlanın detayları oldukça merak edildi. 

 Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında kamuda görevlendirilmek üzere 958 genç kamuya atanacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının kurum ve kuruluşlarında yetişen ve sosyal hizmet modellerinden yararlanan pek çok gencin iş sahibi olacağı o ilanın açıklamaları yayınlandı. 

Kamu Atama Tarihleri

Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında kamuda görev yapmak üzere alınacak 958 gencin tercih başvuruları için tarih belirlendi. Tercih başvuruları 8-20 Eylül'de alındı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 27 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek olan atamada Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ta katılım sağlayacak. 

Müjdeli haber geldi! 958 Genç kamuya atanacak! Başvuru tarihi ve şartları belli oldu!

Mezuniyet durumlarına göre yapılacak olan 958 gencin ataması için ğretmen, avukat, mühendis, eczacı, diyetisyen, psikolog, arkeolog, sosyolog, sağlık teknisyeni, teknisyen, tekniker, sağlık teknikeri, memur kadroları bulunuyor. 

Atamalar Devam Ediyor!

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu uyarınca devlet korumasından yararlanan tüm gençlerin başvuruda bulunabileceği ilanda 958 kişinin farklı meslek gruplarından alımının yapılacağı duyuruldu. Başvuru yapan kişiler tarafından atama sonuçları 'https //sosyalatama aile gov tr/' adresinden duyurulacak.  yılda 3 kez mayıs, eylül ve aralık aylarında yapılan atamada Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı birçok alım yapmaya devam ediyor.