MSB Bakanı Akar: 3'ü bugün 13 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Pençe Kilit Harekatı'nda etkisiz hale getiren teröristlerin sayısını açıkladı.

MSB Bakanı Akar: 3'ü bugün 13 terörist etkisiz hale getirildi

MSB Bakanı Akar: 3'ü bugün 13 terörist etkisiz hale getirildi - Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Pençe Kilit Harekatı'nda etkisiz hale getiren teröristlerin sayısını açıkladı. Bakan Akar yaptığı açıklamalarda, "Pençe Kilit Harekatı'nın başından itibaren 480 terörist etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getirilen teröristlerin arasında saldırıyı gerçekleştiren hainler de yer alıyor. Arkadaşlarımızın kanını yerde bırakmadık, bırakmıyoruz" ifadelerine yer verdi.

Bakan Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile Irak sınırındaki birliklerde gerçekleştirdiği inceleme ve denetlemelerini sürdürüyor.

Teröristlerin hain saldırıları sonucu şehitlerimize rahmet, yaralılara şifa dileklerini ileten Akar, şunları söyledi:

"Şehitlerimiz, büyük bir kahramanlık göstererek canlarını verdiler. Kahraman silah arkadaşlarımız şehit oldu ancak teröristlerin hain saldırısını önledi, teröristlerin planlarını bozdu. Saldırının ardından bölgeden kaçmaya çalışan teröristlere karşı komandolarımız tarafından başlatılan operasyon sonucu 3'ü bugün olmak üzere toplam 13 terörist etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getirilen teröristlerin arasında saldırıyı gerçekleştiren hainler de yer alıyor. Arkadaşlarımızın kanını yerde bırakmadık, bırakmıyoruz. Pençe Kilit Harekatı'nın başından itibaren 480 terörist etkisiz hale getirildi. Şehitlerimizin her damla kanının hesabını sorduk, sormaya devam edeceğiz.

Teröristler için hesap zamanı. Yapılanların hepsinin hesabını soracak ve asil milletimizi terör belasından kurtaracağız. Bunlara kim destek verirse versin, kim arka çıkarsa çıksın bu mücadele durmayacak, sonuna kadar götüreceğiz" dedi.

Kamu Gündemi'ni Facebook'dan takip etmek için tıklayın!

SONRAKİ HABER