Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde yarın toplanıyor

Milli Güvenlik Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın toplanma kararı aldı. İç ve dış gündemde yaşanan sıcak gelişmeler ele alınacak. Türkiye'de Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde yarın toplanıyor

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde yarın toplanıyor

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde yarın toplanıyor - Milli Güvenlik Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın toplanma kararı aldı. İç ve dış gündemde yaşanan sıcak gelişmeler ele alınacak. Ege denizinde Yunanistan'ın provokatif adımları ve Suriye'nin kuzeyinde yer alan terör tehdidi, Rusya Ukrayna savaşına dair gündem başlıkları konuşulacak. 

MGK, kritik başlıklar eşliğinde Beştepe'de toplanma kararı alırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yer alınacak toplantıda, Yunanistan tarafından gelen gerilim arttırıcı hareketler kapsamı bir şekilde konuşulacak.

Ege'de adaların uluslararası hukukların çiğnenerek silahlanması ve Yunanistan'da ki Amerikan üslerinin giderek artması başta olmak üzere birçok gelişmeler de toplantılar ile değerlendirilecek.

TERÖRLE MÜCADELE DE GÜNDEMDE

Türkiye'de yurt içi ve sınır ötesinde gerçekleşen terörle mücadele operasyonları da kurulun gündeminde yer alacak ana konu başlıkları arasında yer alıyor. Bu süreçte Suriye'nin kuzeyinde devam etmekte olan mevcut operasyon ve bundan sonra da yapılacak adımlar masada yer alacak.

Rusya ile Ukrayna arasında gerçekleşecek olan esir takasında kritik rol oynayan Ankara'nın da diplomatik girişimleri sürecek. MGK'da savaş etkileri, tahıl koridoru gibi birçok anlaşmaların takipleri ve ateşkes çabaları da gözden geçirilecek.

Milli Güvenlik Kurulu tarafından alınacak kararlar, toplantı sonrasında yapılacak olan yazılı açıklamalar ile birlikte kamuoyuyla paylaşılmış olacak. 

 

SONRAKİ HABER