Meteorolojiden o bölgeler için akşam saatlerinde başlayacak olan kuvvetli fırtına uyarısı geldi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Doğu Karadeniz ve Akdeniz'in belirli bölgelerinde akşam saatlerinde başlayacak olan kuvvetli fırtına uyarısında bulundu. Pazar gününe kadar sürecek olan kuvvetli fırtınada vatandaşların dikkatli olmaları için yetkililerden uyarı geldi.

Meteorolojiden o bölgeler için akşam saatlerinde başlayacak olan kuvvetli fırtına uyarısı geldi!

Meteorolojiden o bölgeler için akşam saatlerinde başlayacak olan kuvvetli fırtına uyarısı geldi!: Meteoroloji Doğu Karadeniz ve Akdeniz'in bazı kesimlerinde akşam saatlerinde başlaması beklenen kuvvetli fırtına uyarısını kamuoyuna bildirdi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu açıklamada Doğu Karadeniz bölgesinin batı kesiminde rüzgarın 25 Kasım 2022 tarihinde (bugün) akşam saatlerinden sonra batı ve kuzeybatıdan şiddetli fırtına beklenmekte. Yine bölgenin doğu kesiminde ise yarın öğle saatlerinden itibaren batı ile güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şiddetinde esmesinin beklendiği açıklandı. 

Meteorolojinin yapmış olduğu uyarıda ayrıca Antalya Körfezi'nde de kuvvetli fırtına beklenmekte. Buna kuvvetli rüzgarın günün ilk saatlerinden itibaren kuzeyli yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde eseceği bildirildi. Bugün öğle saatlerinde ise etkisinin kaybolacağı duyuruldu. 

Bu kapsamda yaşanacak olan ağaç devrilmesi, soba zehirlenmesi, çatı çökmesi gibi ani yaşanacak olan olaylardan kaçınılması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuldu.