İzmir'de maç sonrası ortalık savaş alanına döndü! TFF'den kınama geldi!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İzmir'de Göztepe - Altay maçında yaşanan olayları kınama mesajı yayınladı.

İzmir'de maç sonrası ortalık savaş alanına döndü! TFF'den kınama geldi!

İzmir'de yapılan Göztepe- Altay maçında sahaya atlayan bir vatandaş korner direğini sökerek Altay kalecisi Ozan Evrim Özen'e saldırıda bulundu. Yaşanan bu olay sonrasında hakem tarafından maç yarıda kesilerek tatil edildi. İzmir'in sokaklarında devam eden bu tartışmada bir taraftar bıçaklandı. 

Saldırıya uğrayan kaleci Özen saldırı sonucunda başından yaralandı. Kaleci Ozan Evrim Özen'in durumunun iyi olduğu öğrenildi. Bu saldırıdan sonra Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından resmi internet sitesi üzerinden yapılan saldırı kınandı. İşte TFF'nin kınama mesajı;

"İzmir'de Göztepe ile Altay arasında oynanan TFF 1. Lig karşılaşmasında yaşanan olayları ve Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç'e yapılan alçakça saldırıyı kınıyoruz.

İzmir'in rekabet içindeki iki güzide kulübünün futbol sahasındaki mücadelesinin bir şölene dönüşmesi beklenirken; Fair Play ruhundan ve sporun birleştirici kültüründen nasibini almamış saldırganların, insan hayatını tehlikeye atan bu tip davranışları kesinlikle kabul edilemez.
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, olaydan hemen sonra iki kulübün başkanlarını arayarak bilgi almış, Göztepe ve Altay camialarına geçmiş olsun dileklerini iletmiştir.

Yaşanan olaylar nedeniyle ertelenen karşılaşmada, bazı futbolseverlerin atılan işaret fişeği nedeniyle yaralanmış olmasının derin üzüntüsü içindeyiz. Yaralanan futbolseverlere acil şifalar dilerken, sahaya giren saldırganın şiddetine maruz kalan Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç'e de geçmiş olsun dileklerinde bulunuyoruz.

Göztepe - Altay karşılaşmasıyla ilgili gerekli işlemler ve soruşturma başlatılmıştır. Türkiye Futbol Federasyonu olarak olayın adli sürecinin de takipçisi olacağız. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız." denildi.

SONRAKİ HABER