İsmini duyanlar şaşıp kalıyor! 'Kimseyi ismimin bu olduğuna inandıramıyorum'

Amasya’nın Suluova ilçesinde yaşamını sürdüren bir vatandaşın ismini duyanlar şaşıp kalıyor. İsmini duyan kişilerin kendisine inanmadığını söyleyen vatandaş 'kimliğimi ve hatta evlilik cüzdanımı göstermek zorunda kalıyorum' dedi.

İsmini duyanlar şaşıp kalıyor! 'Kimseyi ismimin bu olduğuna inandıramıyorum'

Enson Çoban adındaki bir vatandaş resmi işlemlerinin gerçekleştirmek için işlemler sırasında kimliğindeki ismi gören görevlilerinin şaşırdığını hatta kendisine inanmadığını söyledi. İnandırmak için evlilik cüzdanını bile göstermek zorunda kalan Enson Çoban Türkiye'de tek olduğunu dile getiriyor. 

İsmini duyanların ailen bu ismi sana neden vermişler soruyla sürekli karşılaştığını söyleyen Çoban “Benden önce 6 kardeşim olmuş. Doğduğumda komşularımız 'bu kadar çocuk yeter, en son bu olsun' demişler. Annem ve babam da bana ‘Enson’ adını vermişler. Ama sonra bir kardeşim daha olmuş” şeklinde cevap veriyor. 

DUYANLAR ŞAŞIRIYOR

İsmini duyan vatandaşların şaşırıp kaldığını hatta inanmadığını söyleyen 67 yaşındaki Çoban “Türkiye’de adaşım yok. Belki dünyada da yoktur. Gaziantep’te işlem yaptırmaya girdiğim bankada kimliğimde yazılı adıma inanamadılar. Evlenme cüzdanına kadar getirip çıkardık. Çalıştığım şantiyeden aldığım kimliği, ehliyetimi bile gösterdim. Öyle ikna oldular” dedi. 

Devlet dairelerinde yaptırdığı bir işlem sırasında isminin sorulması üzerine ismini söyleyen Çoban görevlinin şaşırdığını ve “Enson çok değişik bir İSİM. Biraz da yabancı isim gibi çağrıştırıyor” ifadelerini kullandığını söyledi.