Emekli olacak ilk grupta mıyım sorgulayın! EYT’de ilk etapta 1 milyon 500 bin kişi emekli olacak

Türkiye'de emeklilik hayali kuran milyonlar için sıcak gelişmeler duyurulmaya devam ediyor. Buna göre ise AKP genel başkan yardımcısı Jülide Sarıeroğlu EYT düzenlemesine dair açıklamalarda bulundu. Emekli olacak ilk grupta mıyım sorgulayın! EYT’de ilk etapta 1 milyon 500 bin kişi emekli olacak

Emekli olacak ilk grupta mıyım sorgulayın! EYT’de ilk etapta 1 milyon 500 bin kişi emekli olacak

Emekli olacak ilk grupta mıyım sorgulayın! EYT’de ilk etapta 1 milyon 500 bin kişi emekli olacak - Türkiye'de emeklilik hayali kuran milyonlar için sıcak gelişmeler duyurulmaya devam ediyor. Buna göre ise AK Parti genel başkan yardımcısı Jülide Sarıeroğlu EYT düzenlemesine dair açıklamalarda bulundu. Haber Global canlı yayınında açıklamalarda bulunan Sarıeroğlu, EYT düzenlemesi ile birlikte ilk etapta bu düzenlemeden faydalanacak kişileri duyurdu. İşte detaylar ve daha fazlası haberimizin devamında yer alıyor..

1,5 MİLYON KİŞİ İLK ETAPTA EMEKLİ EDİLECEK

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, "Şu anda geçmiş senelerde hizmet süresi ve prim günü süreleri vardı. Bunda yapılan değişiklik. Bu düzenleme yapıldıktan sonra ilk etapta emekli olacak kişi sayısı 1 milyonun üzerinde. Dosya bazlı yaklaşık 12.5 milyon emeklimiz var. İlk etapta 1.5 milyona yakın kişinin emekli olacağı, sonra da sisteme girişin devam edeceği bir düzenleme olacak. Yaklaşık 3-4 milyon arasında bir vatandaşımızın bu kapsamda olduğunu tahmin ediyoruz. Hepsi bir anda olmayacak. Tabii detaylar için en doğru ağız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız, benim de hocam olan sayın Vedat Bilgin olacak" dedi.

Dosyada 12,5 milyon emeklinin olduğu bu rakama 1,5 milyon kişinin daha yasa çıkar çıkmaz ekleneceği ve sonrasında ise 3- 4 milyon kişinin daha bu kapsamda emekli olacağının bilincinde olduklarını açıklayan Sarıeroğlu, hepsi bir anda emekli olmayacak dedi.

İLK GRUPTA OLUP OLMADIĞINIZI SORGULAYIN

EYT'de ilk grupta olup olmadığınızı sorgulamak için ilerleyen günlerde Meclis'e gelecek EYT konusu ile ilgili tablolar yayınlanacak. Buna göre ise 1999 öncesi işe giriş tarihi olan yüz binlerce vatandaşın yaş haddi dolmadan emekli edilmesi bekleniyor.

Tablo yayınlanır yayınlanmaz bilgi almak için Kamu Gündemi mobil uygulamasını ve Instagram hesabını takip edebilirsiniz. 

INSTAGRAM TIKLA TAKİP ET!

ANDROİD İÇİN TIKLAYIN.

APPLE İÇİN TIKLAYIN.

ASGARİ ÜCRET İÇİN BEKLENEN ARTIŞ GELECEK

Temmuz ayında çalışan kesimin zorluklarının bilincinde olduğunu açıklayan genel başkan yardımcısı Sarıeroğlu, asgari ücretle ilgili ise şunları söyledi:

"Asgari ücret artışı, tüm çalışma hayatındaki ücret skalasını etkileyen bir düzenleme. Bütün iş yerlerimiz ücret güncellemesi yapıyorlar. Sosyal yardımlar, yaşlı aylıkları, emekli aylıkları olduğu için çok geniş kitleleri etkiliyor. Güçlü bir artışla yeni seneye girmeyi düşünüyoruz."

EYT ile ilgili tüm gelişmeler gelir gelmez Kamu Gündemi adresinde yer alacak.

SONRAKİ HABER