EGM Polis maaş promosyonu anlaşması iptal mi edildi? Vakıfbank görüşmesi ne zaman tamamlanacak, ne kadar olacak

Türkiye'de görev yapan yaklaşık 330 bin polisin merakla beklediği promosyon anlaşmasında son durum ne? Anlaşma sonrasında promosyon kaç TL olacak?

EGM Polis maaş promosyonu anlaşması iptal mi edildi? Vakıfbank görüşmesi ne zaman tamamlanacak

Geçtiğimiz günlerde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamayla birlikte Vakıfbank ile anlaşmanın sürdürüldüğü ve promosyon tutarının belirlenmesiyle birlikte kamuoyuna bilgi verileceği duyurulmuştu. EGM ile Vakıfbank arasındaki promosyon anlaşması devam ederken sosyal medyada bazı tutarlar gündeme gelmiş durumda. 

Promosyon tutarı hakkında sosyal medyada büyük bir tartışma söz konusu. Polis olarak görev yapan kişiler tutarın yükseltilmesini ve anlaşmanın sona ererek resmi olarak tutarın açıklanmasını bekliyor. Polis promosyonu için geçtiğimiz günlerde Vakıfbank tarafından yapılan 30 bin TL'lik teklif kesin bir şekilde reddedilmişti. Yeni yapılacak anlaşmayla birlikte banka tarafından yeni tutarın ne kadar olacağı tüm görev yapan kişiler tarafından merak ediliyor. 

Promosyon Tutarı Ne Kadar Olacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Vakıfbank arasında süren anlaşma sürecinin hız kazanmasıyla birlikte geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yapılmıştı. Twitter üzerinden paylaşılan bir gönderide polislere verilecek promosyon tutarının 42 bin TL olacağı belirtilirdi. Fakat resmi kanallar aracılığıyla henüz bir açıklama yapılmamış durumda. Polis olarak görev yapan vatandaşlar promosyon tutarının 50 bin TL olma konusunda ısrarını sürdürüyor. 

EGM Polis maaş promosyonu anlaşması iptal mi edildi? Vakıfbank görüşmesi ne zaman tamamlanacak, ne kadar olacak

Polis Maaş Promosyonu Anlaşması İptal mi Edildi?

Sosyal medya üzerinde görüşmelerin bittiği ve polis maaş promosyonu sözleşmesinin iptal edildiğine dair söylentiler bulunmakta. Bu söylentilerin ortaya çıkmasıyla birlikte yetkililer tarafından açıklama geldi. Emniyet-Sen Başkanı Faruk Sezer tarafından yapılan açıklamada; "Söylüyorum ki yerine yenisini getirmeden eskisini nasıl kaldıracağız? Diyorlar ki hani sen iptal edildi demiştin. Hadi benim dediğime güvenmiyorsun Emniyet Genel Müdürlüğü de ifade etti. İçişleri Bakan Yardımcısı da söyledi. Görüşüyoruz hala netice alınmadı. Biz de konunun hakkaniyetli ilerlemesi adına çabalıyoruz. İptal edildi demek eskiyi revize etmek için yeniden görüşmeye başladık demek iptal demek. Tekrar görüşüp bir karar almayıp eskiye devam diye bir karar çıkacağını mı zannediyorsunuz? Çıkamaz. Olmaz böyle bir şey. Biz tekrar görüşmeye başladık dediysek eski sözleşme hükmünü yitirmiştir. Yeni sözleşme yapılacak. Çünkü yeniden masaya oturduk" ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklamalara göre anlaşmanın iptal etmediği ve görüşmelerin devam ettiği belirtildi. Vakıfbank tarafından verilen teklifler reddedilirken yeni tutarın en az 50 bin TL olması polisler tarafından bekleniyor. Bu ücretin enflasyon değerlerinin ve memur zammının hesaba katılmasıyla birlikte daha da yukarılarda olacağı belirtiliyor.