E-devlet TOKİ sosyal konut başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Türkiye'nin en büyük sosyal konut projelerinden birisi olan TOKİ 81 il 250 bin için başvuruların halen sonuçlanmaması vatandaşlar tarafından büyük bir merak konusu oldu. E-devlet TOKİ sosyal konut başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

E-devlet TOKİ sosyal konut başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

E-devlet TOKİ sosyal konut başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Türkiye'nin en büyük sosyal konut projelerinden birisi olan TOKİ 81 il 250 bin için başvuruların halen sonuçlanmaması vatandaşlar tarafından büyük bir merak konusu oldu. 13 Eylül'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan ve 14 Eylül'de ise başvuruların başladığı sosyal konut projelerinde başvuru sonuçları halen gelmedi. Vatandaşlar başvuru ücretlerini yatırmalarının ardından başvurularının başarılı bir şekilde tamamlanıp tamamlanmadığını araştırmaya başladı. İşte detaylar ve daha fazlası kamugundemi.com adresinde yer alıyor.

TOKİ sosyal konut projelerinde başvuruların başlamasının ardından tam altıncı günü geride bırakırken vatandaşların başvuru sonuçları halen sistemlere yansımadı. E-devlet üzerinden başvuru yapan milyonlar bu süreçte yanıtları araştırıyor. Peki başvuru sonuçları nasıl nerede ne zaman açıklanacak? İşte yeni gelişmeler.

TOKİ BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK

TOKİ başvuru sonuçları ile ilgili yanıtların gelen yoğun başvurular sonrasında 15 gün içerisinde sonuçlanması beklenildiği ifade edilmişti. Bu süreçte başvuru sonuçlarının açıklanma tarihleri merak edilirken vatandaşların başvurularının olumlu olup olmadığı ile ilgili resmi yanıtın ay sonuna kadar e-devlet üzerinden güncellenmesi bekleniyor.

Milyonlarca vatandaş başvuru işlemlerinin ardından 500 TL başvuru ücretlerini Ziraat ve Halk Bankası hesaplarına yatırdı. Tahsilat bekleniyor durumundan alındı durumuna geçen vatandaşlar bu süreçte ise başvuru sonuçlarının nasıl değerlendirildiğini beklemeye geçti. 

TOKİ başvuru sonuçları ile ilgili açıklamalar gelir gelmez bilgi sahibi olmak için Kamu Gündemi mobil uygulamasını telefonunuza kurabilirsiniz. Uygulamamız tamamen ücretsizdir.

Android için tıklayınız.

iPhone için tıklayınız.