Devlet Bahçeli: CHP ve İYİ Parti'nin HDP'den farkı yok

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında gündeme dair konu başlıklarını ele aldı. Terör saldırılarına yönelik yanlarında olduğu belirttiği partilere sert tepki gösterdi.

Devlet Bahçeli: CHP ve İYİ Parti'nin HDP'den farkı yok

Devlet Bahçeli: CHP ve İYİ Parti'nin HDP'den farkı yok - Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, bugün partisinin TBMM'de grup toplantısında konuştu. Sınır bölgelerimize terör saldırılarının arka planında destek veren ABD ve Avrupa ülkelerine sert yanıt verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Türk Milleti'ne müjdeler verirken, terörün kökü kazınması için her ne sonucu olursa olsun dirayet, kararlılık ve üstün mücadelenin gösterileceğinden hiç kimsenin şüphesi olmayacağını vurguladı.

Devlet Bahçeli'nin açıklamalarında ele aldığı konu başlıkları;

'Masalarda değil, meydanlardayız. MHP'ye yargısız infaza heves edenlere demokrasinin ve sandığın kaç bucak olduğunu göstermenin azmindeyiz.

'YOKSA ŞEREFSİZLİĞİN Mİ GÖSTERGESİDİR?'

Terör hak değil, ağır bir insanlık suçudur. Temel hak ve hürriyetler ekseninde mangalda kül bırakmayan çevrelerin varmakla uğraştığı yer neresidir? Sözde büyük Kürdistan'ın kurulması bu çürümüşlere göre bir hak mıdır? ABD'nin 10 Kasım 2022 tarihinde Litvanya'da Dünya Özgürlükler Kongresini toplayıp hedef ülkelerin muhaliflerini aynı potada buluşması; mesela Enes Kanter isimli tescilli teröristin oraya çıkması bir hak mıdır yoksa düşmanca bir kampanya mıdır? İstiklal Caddesi'nde bombayla bebek arabası devirmek bir hakkın konusu mudur? Yoksa şerefsizliğin mi göstergesidir?

Tek bir teröristin yaşamasına dahi göz yumamayız. 19 Kasım 2022 geçesi icra edilen Pençe Kılıç Harekatı, Türkiye'nin hukuki ve meşru hakkıdır. Bu harekata karşı gelen, durdurulmasıyla ilgili dünyaya çağrı yapan HDP, TBMM'ye sızmıştır. Böylesi parti görünümlü bir örgütün siyaset hayatımızda bulunması haksızlıktır. Anayasa Mahkemesinin hala neyi beklediğini sormayalım mı?

Devlet Bahçeli: CHP ve İYİ Parti'nin HDP'den farkı yok

'TERÖRİSTLERE AVUKATLIK YAPMASI UTANÇ VERİSİ BİR ALÇALMADIR'

Bunlar terör örgütlerine bir nevi cephane taşıyan köksüzlerdir. Sorarım size: Bu iki partinin HDP'den ne farkı var. Bir CHP'li çıkıp teröristin PKK üyeliği muamma diyebiliyor. Bir İP'li çıkıp ne delil var diye sorabiliyor. Bir başka ucube, İstiklal Caddesi saldırısını hükümetin düzenlemiş olabileceğini iddia edebiliyor. PKK'lı teröristler yakalanmış ve her şeyi itiraf etmişken zillet ittifakının teröristlere avukatlık yapması utanç verici bir alçalmadır. 

Pençe Kılıç Harekatı teröristlerin kafalarına demir yumruk gibi inmiştir. Teröristlerin mağaraları, sığınakları, inleri imha edilmiştir.' ifadelerini kullandı.

Taviz verilmeden, teslimiyet olmadan, geri dönüşün kesinlikle düşünülmeyeceği hakkın ve hukukun asla söz konusu olmayacağı bir ortamda terör örgütü PKK/YPG'nin kökü kazınmadan haklı davadan geri adım atılmayacağını tekrardan hatırlattı.