Destek ödemelerinde kapsam genişletildi! Hane başına 900 2500 TL arasında ödeme yapılacak

Türkiye'de sosyal devlet anlayışı kapsamında destek ödemeleri devam ediyor. Pandemi sonrasında ülke genelinde yaşanan yüksek enflasyon ve alım gücünün düşmesi ile birlikte vatandaşlar desteğe ihtiyaç duyuyor. Destek ödemelerinde kapsam genişletildi! Hane başına 900 2500 TL arasında ödeme yapılacak

Destek ödemelerinde kapsam genişletildi! Hane başına 900 2500 TL arasında ödeme yapılacak

Destek ödemelerinde kapsam genişletildi! Hane başına 900 2500 TL arasında ödeme yapılacak - Türkiye'de sosyal devlet anlayışı kapsamında destek ödemeleri devam ediyor. Pandemi sonrasında ülke genelinde yaşanan yüksek enflasyon ve alım gücünün düşmesi ile birlikte vatandaşlar desteğe ihtiyaç duyuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde toplanan Kabine Toplantısı sonrası alınan kararlar kamuoyu ile paylaşıldı. Buna göre ise kış desteği kapsamında vatandaşlara ödenecek olan doğal gaz tüketim desteği tutarları arttırıldı. İşte detaylar ve daha fazlası kamugundemi.com adresinde yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada "Yeni başvuru döneminde kiracıları da doğal gaz desteği kapsamına aldık, destek tutarını da hane başı 900 TL-2 bin 500 TL arasında olacak şekilde artırdık. Bu dönemde 3 milyar liralık doğal gaz desteği vererek vatandaşlarımızı sıcak bir yuvanın huzuruna kavuşturmakta kararlıyız." ifadelerine yer verildi.

Destek ödemelerinde kapsam genişletildi! Hane başına 900 2500 TL arasında ödeme yapılacak

Doğal gaz desteği alma hakkı olup da kronik hastası ya da yaşam destek cihazı bulunan hanelere yapılacak ödemeye yüzde 5 ilave edilecektir.

DOĞAL GAZ TÜKETİM DESTEĞİ ŞARTLARI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca hayata geçirilen “Doğalgaz Tüketim Desteği” programından faydalanmak isteyen vatandaşlar destek şartlarını araştırmaya başladı. Buna göre ise destek şartları başlıca şunlar:

  • Türk vatandaşı olması,
  • E-Devlet kapısı üzerinden destek programına başvuruda bulunması,
  • Doğal gaz arzı sağlanan ilçe/beldede ikamet ediyor olması,
  • İkamet adresinde ön ödemeli ya da faturalı sayaca bağlı bir doğal gaz aboneliği bulunması
  • Ödenecek faturasının mesken abone grubuna ait olması,
  • Hakkında ilgili SYD Vakfınca hak sahipliği kararı verilmesi

DOĞAL GAZ TÜKETİM DESTEĞİ BAŞVURULARI

Doğal gaz tüketim desteği ödemeleri faturalarıyla birlikte PTT'ye giden ailelere verilecek. Bu doğrultuda fatura tutarı karşılanacak olurken vatandaşlar da kış aylarında biraz olsun rahat nefes alacak. 

Vatandaşlar doğal gaz desteklerinden faydalanabilmek için e-devlet üzerinden başvuru yapmaları gerekecek. E-devlet üzerinde kış ayı boyunca başvuru sayfaları açık olacak olup vatandaşlar da faydalanabilmeleri durumunda ise destek ödemelerini alabilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti sayfasından başvuru yapılabilecek.

YARDIM BAŞVURU SAYFASI

SONRAKİ HABER